Jak funguje karma ve vztazích

Mezilidské vztahy jsou ošemetná záležitost. Jak jednou s někým propletete svůj život, jaký to může mít dopad? Myslíte si, že se snadné se v určitém bodě rozdělit a už se nikdy nevidět? Nebo věříte, že toto spojení bude mít dopad na celý váš další život? Jste spíše skeptik nebo optimista, co se týče karmy?
pár a západ slunce
Karma ve vztazích funguje asi tak, že vše, co uděláte, co vám vrátí. Tak, jak se chováte k druhým lidem, budou se chovat oni k vám. A pokud ne oni, někdy někdo jiný vám způsobí podobné rozpoložení nebo pocity, které jste vy sami někdy vyvolávali u druhých. Byli jste svému partnerovi nevěrní? Toto provinění vás bude nadále pronásledovat i v dalších vztazích. Chovali jste se někdy k někomu nespravedlivě, neuctivě, odkopli jste ho kvůli vyhlídce na nový, krásnější vztah? Mějte se na pozoru! Osud je bohužel v tomto případě nezvratný – minimálně pro ty, kteří věří v jeho důslednost. Boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě.
žena objímá muže
Jak se můžete vyhnout špatné vztahové karmě? Odpověď je velmi prostá. Resp. odpovědi:
1.       Chovejte se k druhým tak, jak chcete, aby se chovali oni k vám.
2.       Promýšlejte své jednání. Jednou za čas udělejte inventuru a dejte si zpětnou vazbu.
3.       Buďte vždy hodní a laskaví. I tehdy, kdy máte chuť se vším praštit a utéct někam daleko. Nebo i tehdy, kdy se cítíte ublížení. Nikdy neoplácejte druhým stejnou mincí. Vyčkejte a osud vás odmění za vaši trpělivost.
4.       Buďte sami sebou. Nad nikým se nepovyšujte ani neponižujte. Nebuďte zbytečně arogantní a uznejte, že někdo jiný, než vy může mít také svou pravdu. Stejně tak si před nikým nehrajte na chudáčka a nestavte se zbytečně do role oběti. Jste dospělí, nenechte sebou manipulovat.
Hodně dávejte a málo očekávejte. Buďte štědří vůči druhým, ale dělejte to nezištně. Snažte se nevidět za svou štědrostí to, že vám to druzí někdy vrátí. Jen tehdy se to může opravdu stá

5/5 - (1 vote)

About the Author

You may also like these