Jaký balicí materiál si připravit na stěhování bytu


Plánujete stěhování bytu v Praze s profesionály? Máte už téměř jistý termín a je to naštěstí v alespoň měsíčním předstihu, abyste měli dostatek času na balení věcí, a abyste měli jistotu, že na vás bude mít stěhovací firma čas? Pokud je to tak, pak budete zřejmě poptávat mimo jiné i vhodný balicí materiál.

Staré noviny a časopisy – na toto raději ve svém zájmu zapomeňte. Noviny špiní a tiskařská barva je navíc toxická. Tímto způsobem můžete přijít i o velkou část svých věcí.

stěhování bytu

Textil – balit věci do textilu je rozumné jen tehdy, jde-li o malé objemy lehčích předmětů, a využíváte například ručníky, utěrky nebo ložní prádlo. Takto lze zabalit kuchyňské talíře, proložit je mezi sebou vrstvami ručníků. Ale počítejte s tím, že bude třeba takto využitý textil znovu vyžehlit a někdy i vyprat, rozhodně k balení věcí nepoužívejte košile nebo dokonce saka a halenky.

Bublinková fólie – toto se osvědčilo jako jeden z nejlepších a hlavně univerzálních balicích materiálů. Do bublinkové fólie zabalíte v podstatě cokoli, fólie nešpiní, není jedovatá, a lze do ní ukládat http://applehelp.cz/2016/05/10/jak-na-automaticke-ukladani-fotografii-z-messengeru/ dokonce i potraviny. Bublinky se postarají o dokonalou měkkost a pružnost i u křehčích věcí.

Stretch fólie – do čeho byste zabalili velkou chladničku, pračku, televizi, monitor od počítače, akvárium, koberec a další velké předměty? Nevíte-li si rady, pak sáhněte po stretch fólii. Překvapí vás svými někdy až neuvěřitelnými možnostmi. V několika vrstvách na sobě zabezpečí povrch spotřebičů a nábytku před poškrábáním.

stěhování nábytku

Kartonová vlna – potřebujete-li vyplnit některé poloprázdné krabice, pak se může hodit i prostříhaná kartonová krabice, tzv. kartonová střiž nebo vlna.

Tělíska flo-pak – velmi měkké a drobné polštářky se hodí pro balení malých a extrémně křehkých předmětů, například plastikových modelů letadel.

Nafukovací polštářky – toto je spíše doménou profesionálů, ovšem máte-li možnost někde získat nafukovací polštářky nebo si zapůjčit stroj na jejich výrobu, polštářky jsou vynikající výplňový materiál do jakékoli papírové krabice.

About the Author

You may also like these