Browsed by
Rubrika: Společnosti

Vyplatí se mít Facebook downloader HD kvality?

Vyplatí se mít Facebook downloader HD kvality?

Při prohlížení Facebooku se nám občas stane, že narazíme na video, které se nám líbí. V takovém případě si jej často chceme stáhnout, abychom se na něj mohli podívat později. K tomuto účelu slouží speciální stahovací programy. Ty se však od sebe navzájem liší. Příkladem může být Facebook downloader HD, který tato videa stahuje v nejvyšší možné kvalitě. Díky tomu si můžeme vychutnat skutečně dokonalý obraz i zvuk. To je pro mnoho lidí samozřejmě velké lákadlo. Jak se však ukazuje, skutečnost mnohdy tak růžová není.

ikona pro stahování

V první řadě je potřeba si uvědomit, že tyto videosoubory budou zabírat podstatně více místa než ty, které by byly v nižší kvalitě. To se může stát problém, pokud jich chceme stahovat více, případně pokud máme na počítači málo volné paměti. Také stahování samotné bude trvat podstatně déle, ačkoliv zde výsledná rychlost samozřejmě závisí jak na parametrech počítače, tak i síle a rychlosti internetového připojení. Buďte však připraveni, že budete muset čekat i několikanásobně déle. Samozřejmě můžeme říci, že výsledek za to stojí. Koneckonců budeme mít výsledný soubor v tom nejlepším možném rozlišení. Pravdou však je, že ani zde není celá situace až tak příznivá.

logo Faceboooku

Je totiž nutné si uvědomit, že tyto programy neumí zlepšit kvalitu originálního souboru. To znamená, že pokud stahovaná videa budou v nízké kvalitě, pak taková budou i ve vašem počítači, bez ohledu na to, jaký typ stahovacího programu použijete. A je potřeba si přiznat, že většina videí na Facebooku je točena mobilním telefonem, tudíž jejich kvalita není zrovna ideální. Navíc jsou často zkomprimovaná, čímž se rozlišení ještě dále snižuje.

Proto je jasné, že se většinou tyto speciální programy příliš nevyplatí. Jistě, najdou se výjimky, kde mají své použití, ale těch je skutečně pomálu. V naprosté většině případů nám naprosto stačí klasický program, který odvede stejně dobrou práci, a to za méně času a s tím, že výsledný soubor zabere méně prostoru. Výhody zde tedy jsou nepominutelné.

Firma s obuví

Firma s obuví

Můj děda měl firmu, která se zabývala obuví. Jeho firma byla opravdu vysněná, pro to ože on ji taky zdědil po svém strýci. Proto děda si této firmy s obuví velmi vážil a říkal, že by v budoucnu chtěl, aby někdo jeho firmu s obuví převzal. Nicméně ale on měl dva syny. Dopadlo to tak, že ti dva synové se o tuto firmu velmi často hádali. Oni byli takoví, že hodně spolu soutěžili. Byli od sebe o dva roky vzdálení, takže jejich soutěživost byla opravdu na denním pořádku. Pamatuji si, jak mi děda taky říkal, že soutěžili spolu už od malička. Vždycky na sebe žárlili, jeden na druhého. A dědu to moc trápilo, když byl ještě mladý otec. Trápí ho to ještě stále.

Při prodeji buďte opatrní.

A nyní, když už děda chce se z firmy odejít a chtěl by ji předat někomu, tak vůbec neví, koho vybrat. A proto se děda rozhodl, že firmu prodá. S.r.o. firma na prodej probíhá tak, že je to někdy složité. Není to úplně jednoduché, jako když třeba prodáváte televizor anebo pračku. S.r.o. na prodej je složité v tom, že vlastně v tom nejste úplně jediný vlastník. A s.r.o. firmu může vlastnit několik lidí, takže je to docela velký problém.

Ceníte si své firmy?

Vemte si, kdyby někdo z majitelů u nechtěl prodat svou část firmy. Je asi jasné, že by to byl opravdu velký problém. Sice já se tedy v tom moc nevyznám, ale vím, že děda chce právě firmu s.r.o. prodat, ale jeho synové to ještě vůbec neví. A vůbec si nedokážu představit, jak budou jeho synové reagovat až zjistí, že děda chce tu firmu jí prodat. Myslím si, že si pak jeho synové opravdu sáhnout hluboko do svědomí, protože budou určitě vědět, že děda firmu s obuví prodává kvůli tomu, že se jeho synové stále o něco hádají. Takže pokud někdy budete prodávat s.r.o. firmu, tak si nezapomeňte si přizvat některé kvalitní právníky, aby váš prodej firmy proběhl opravdu v pořádku a bez komplikací. Protože s.r.o. na prodej není pro lajky.

V jakých případech je třeba dát váš PC do opravy?

V jakých případech je třeba dát váš PC do opravy?

Ať už používáte počítač nebo třeba notebook k zábavě nebo práci, je třeba aby vše fungovalo tak jak má a hladce. Jemná elektronika, která se právě nachází v počítačích je citlivá na různé vlivy a když ji těmto vlivům vystavíme, můžeme očekávat nefunkčnost systému.

O jaké vlivy se jedná konkrétně? Jedním z nich je určitě teplo. Pokud máte stolní počítač, dávejte pozor, abyste ho měli v otevřeném prostoru, pokud možno ne na koberci. Zkontrolujte, jestli máte všechny ventilační otvory v počítačové skříňce otevřené a jestli mají přístup ke vzduchu. Postavte počítač tak, aby zadní strana (kde obvykle bývá větrák na odvětrávání teplého vzduchu), měla dostatek prostoru.

děti a počítač

Když toto všechno uděláte, dopomůžete počítači k tomu, aby se nepřehříval. Otázka termoregulace počítače je složitý pojem. Pokud používáte PC pouze k administrativní práci, která nevyžaduje velký výpočetní výkon, nemusíte se o přehřívání obávat. Pokud na něm hrajete hry, nebo používáte náročné programy, můžete se setkat se zasekáváním kvůli vysokým teplotám uvnitř. Ty mohou být způsobeny faktory, které člověk, co nikdy na počítač nesáhnul nedokáže vyřešit. Může jít o velké nánosy prachu uvnitř, nebo staré a zaschlé termopasty na komponentech.

dívka u počítače

Pokud používáte notebook, dávejte si pozor na to, abyste ho při používání položili na povrch s dobrým odvětráváním. Podložka nebo stůl by mohli bohatě postačit. Pokud se notebook přehřívá i tak, podívejte se z boku na ventilační otvor (některé notebooky ho mají zespodu), jestli tam nejsou velké nánosy prachu. Pokud ano, můžete se pokusit o nápravu sami stlačeným vzduchem nebo využít služeb PC servisu Kolín. Další faktory, které by mohli ohrozit funkčnost vašeho stroje je například vlhkost, výpadky elektřiny a tak podobně. Pokud se i přes všechna výše zmíněná doporučení setkáte s problémy, doporučujeme kontaktovat profesionála, který se vám na stroj podívá a zhodnotí situaci.

Spuštění webu není vším

Spuštění webu není vším

Pořídit si svůj podnikatelský web a dosahovat s ním žádoucích úspěchů by mělo být pochopitelně samozřejmostí. Ovšem mnozí lidé už se mohli přesvědčit třeba i na vlastní kůži o tom, že ona to zase až taková samozřejmost nebývá. Jistě, svůj web si každý pořídí poměrně lehce, ale na to, aby se tu konaly i nějaké ty ekonomické úspěchy, čekají lidé nejednou marně. Web je na síti, teoreticky se na něj dostane kdokoliv z kteréhokoliv koutu světa, jenže ve skutečnosti sem třeba nezavítává vůbec nikdo, kdo by tu utratil peníze a splnil tak to, oč provozovatelům podnikatelských webů bez rozdílu jde.

obchod na internetu

Co za takovými problémy vězí? Už dávno se ví, že za to sice někdy může i nikoho nezajímající nabídka, která je na takových webech publikovaná, ale daleko pravděpodobnější příčinou jsou nedostatky takového webu, které ho poškozují v pomyslných očích internetových vyhledávačů.

Jak vám totiž každý SEO specialista potvrdí, závisí návštěvnost webů na tom, jaké přízně se jim od internetových vyhledávačů dostává a na jaké pozici se odkaz na který web ve vyhledávačích představuje hledající internetové veřejnosti. Když je web se svými parametry takový, jaký by měl podle vyhledávačů být, nabízí se lidem přednostně a má tudíž návštěvnost zajištěnou, zatímco když má podle internetových vyhledávačů nedostatky, neuspěje mezi konkurencí a je nabízen natolik nevýhodně, že o něj nikdo z hledajících lidí ani pohledem nezavadí.

internetový obchod

A aby se to změnilo, jsou nezbytné kvalitní změny, jimž se říká optimalizace pro internetové vyhledávače. SEO konzultace může kterémukoliv majiteli podnikatelského webu objasnit, v čem jsou slabiny jeho nabídky, a když se pak takový web optimalizuje, je na cestě k lepším zítřkům.
A je pochopitelné, že je lepší, když si člověk nebo firma nechá svůj web optimalizovat. Protože bez zákazníků nemá podnikání smysl.

Jak zvýšit prodeje eshopu?

Jak zvýšit prodeje eshopu?

Máte vlastní internetový obchod a snažíte se prodat co nejvíce svých produktů? Pokud ano, určitě byste měli vědět ty nejzákladnější informace o optimalizaci pro vyhledávače a o tom, jakým způsobem vyhledávače řadí vyhledané stránky. Všechno jsou to velmi složité procesy, nicméně my pro vás máme malé shrnutí a víme, jakým způsobem se dá návštěvnost (potažmo i prodeje) na internetovém obchodu podstatně zvýšit!

webové stránky

Prvním způsobem je psaní si podpůrného blogu, například blog https://www.az3d.cz/blog/. Díky blogu podáte zákazníkům nějaké základní informace o vašich výrobcích. Můžete se libovolně rozepsat o tom, jaké materiály používáte, proč jsou nejlepší, jak správně vybrat váš produkt, nebo například jak s vašimi výrobky správně zacházet. Nápadů, co psát na blog je celá řada. Jediné co, tak vám to zabere nějaký čas, ale věřte, že tím víc získáte, než ztratíte. Kromě toho do článků můžete šikovně zamaskovat nějaké zpětné odkazy. Budete se tak odkazovat na váš vlastní produkt – a pravděpodobnost, že se někdo rozhodne koupit právě váš produkt, se podstatně zvyšuje. Nicméně při psaní blogu musíte myslet na to, že články musí někomu pro něco být. Pouhé plytké texty bez přidaného významu jsou naprosto zbytečné.

psaní blogu

Druhým způsobem, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu, je tvorba zpětných odkazů. Tato problematika byla již nakousnutá v předešlém odstavci. Zkrátka snažte se umístit odkazy na váš internetový obchod na co nejvíc dalších webových stránek. Díky tomu váš obchod v očích vyhledávačů podstatně stoupne na ceně. Tvorba zpětných odkazů se považuje za jednu z nejúčinnějších metod optimalizace pro vyhledávače. Nicméně jedná se také o složitou činnost, kterou je třeba dělat s rozmyslem. Kdybyste to s tvorbou odkazů přehnali, můžete si jen uškodit. V takovém případě se vzniklé chyby jen velice těžko napravují. Pokud tomu tedy moc nerozumíte, nechte to raději na profesionálech.

Technologie ve světě čtení

Technologie ve světě čtení

Čtení je jedna z nejstarších zábav učenců ve vyspělé společnosti. V současné době umí číst většina našeho národa obstojně číst a jedná se také o jeden z nejrozšířenějších koníčků současnosti. Čtou se opravdu rozmanité žánry od romance, přes poezii až k sci-fi a komiksům. Co se týče moderních technologií ve světě čtení, jsou čtenáři rozděleni do několika kategorií. Ta první je odmítá, druhá je občas využívá, ale preferuje původní formu čtení a ta třetí je využívá naplno. Jaké technologie v současné době nejvíce využíváme?

kniha a brýle

Audio knihy

Audio knihy jsou v současné době na vzestupu. Namlouvají se nejnovější bestselery, které čtou známé osobnosti či herci. Podbarvující hudba je na vysoké úrovni. Mají spoustu výhod ale také pár nevýhod. Výhodou je pohodlnost. Během poslechu můžete dělat cokoli jiného, od vaření až po relax. Kniha se dá kdykoli zastavit a jednoduše ji můžete za pomoci telefonu nosit u sebe. Nevýhodou je, že potřebujete právě ten nosič, který vám knihu přehraje a také nejlépe i sluchátka, která vám poslech zpříjemní. Audio knihy často poslouchají i ti, kteří jsou jinak příznivci běžného čtení a berou ji jako doplněk.

žena se sluchátky

Čtečky elektronických knih

E-knihy jsou v současné době velice oblíbené a i díky tomu se objevil velký rozmach zařízení na jejich čtení. Čtečka je vlastně něco mezi telefonem a tabletem, přičemž je určená právě na čtení a díky tomu má upravený display přímo pro čtení. Display bývá matný, aby se na slunci či světle nelesknul a navíc většinou funguje na bázi takzvaného e-link tekutého inkoustu, kdy se písmo na display překresluje. Má vysoký kontrast a tím pádem se z něj velice dobře čte. Tyto čtečky mají v současné době již docela obstojné nasvícení displaye, které je velice šetrné k našim očím.

Ať čtete z klasických papírových knih, nebo využíváte některou z technologií určených pro čtení, vězte, že žádná varianta není špatná. Volba je na každém z nás, záleží co nám nejvíce vyhovuje.

Ubytování Mikulov na okraji chráněné krajinné oblasti Pálava

Ubytování Mikulov na okraji chráněné krajinné oblasti Pálava

Ubytování Mikulov https://mikulov.galant.cz/ zpravidla souvisí se zájmem turistů o poznání krás samotného města, resp. městské památkové rezervace, a také s vinařskými produkty. Tradice vinařství je zde známa již po staletí, ale Mikulov je také součástí jedinečné přírodní památky, která vtiskla tamní krajině typický ráz. Nelze ji přehlédnout již z dálky a s jejím názvem Pálava se již většina z vás setkala. Co o ní víme, a proč bychom ji neměli vynechat z okruhu turistických zajímavostí při návštěvě Jižní Moravy?

Svatý kopeček

CHKO Pálava

Pálava je chráněnou krajinnou oblastí již řadu let, k jejímu oficiálnímu vyhlášení došlo již v roce 1976. Jedná se o poměrně rozsáhlou plochu osmi desítek čtverečních kilometrů, jejíž součástí jsou Pavlovské vrchy a jejich bezprostřední okolí včetně Milovické stráně, Křivého jezera, rozsáhlých vinohradů, a města Mikulov. Samotné Pavlovské vrchy jsou přezdívány Pálavou a ty také tvoří významnou dominantu, nepřehlédnutelnou již z velké dálky.

Pavlovské vrchy

Pavlovské vrchy nejsou přitom nikterak vysoké, nadmořská výška nejvyššího vrcholu Děvína je jen 550 metrů, ale vyniknou právě vůči okolnímu terénu, jehož výška je přibližně 200 m. n. m. Ochrana přírody se na Pálavě věnuje především rostlinným i živočišným druhům, které využívají přirozeného vápencového podloží. To vytváří vzhledem k nadprůměrné délce slunečního svitu a relativně teplému podnebí společenství teplomilných druhů, které bychom nalezli na sluncem vyhřátých a vyprahlých stepích.

CHKO Pálava je, podobně jako Polabí, ideální pro pěstování zemědělských plodin, a právě zde se nachází vinohrady, jejichž historie sahá až ke konci Římské říše. Máte-li v úmyslu navštívit tuto oblast, využijte možnosti vystoupat na vrcholky po turisticky značených cestách, odkud jsou nádherné výhledy do okolní krajiny. Za příznivých povětrnostních podmínek lze odtud zahlédnout i rakouské Alpy.

Optimalizace webu

Optimalizace webu

Jednoduše řečeno, přece se nebudu zabývat něčím, čemu nerozumím, když mám spoustu své jiné práce. Alias, každý nemá čas a buňky na to, aby znal naprosto všechno na tomto světě, proto existují společnosti, které se například i odbornou tématikou jako je SEO zabývají a zprostředkují Vám stoprocentní tudíž naprosto kompletní služby.

Jste z Hradce Králové a potřebujete zprostředkovat služby SEO? V tom případě využijte seo optimalizace Hradec Králové seolight.cz.

monitory na stol

Do hloubky problematiky

SEO je zkratka anglického názvu a v překladu znamená – optimalizace stránek pro internetové vyhledávače. Takovouto jednoduchou definici si můžeme sdělit, ale stejně nám nemusí vysvětlit to podstatné. Co je tedy důležité vědět? Jakmile máte vlastní webové stránky, ať už jste si je nechali vytvořit profesionálně nebo jste si je zakoupili či nechali vyrobit na zakázku nebo si je stvořili sami, jste určitě nadšení a už se těšíte, až na Vaše webovky budou chodit klienti. Webové stránky mohou být formou eshopu, kdy se nedočkavě těšíme, až první zákazníci přijdou na web a začnou si objednávat nabízené produkty. Jenomže ouvej, nic se neděje jeden den, ani druhý den, ani za týden, měsíc. Tak co je špatně? Stránky jsou krásné, všechno je připravené. V tom je ta potíž. Jsou viditelné i pro ostatní? Jak je potencionální zákazníci mají najít? Jdou najít, když zadáte nějaké klíčové slovo například na Googlu? Protože přes ten a ostatní další vyhledávače lidé vyhledávají různé stránky, dívají se na stránky a tak dále. A už to na sebe navazuje, už to do sebe zapadá. Pokud nemáte SEO, neboli správně nastavené stránky v každém ohledu, tak Vaše webovky možná nejsou na internetu tak viditelné, jak byste si představovali a proto máte malou návštěvnost. A nemusí to nutně být jenom stránky formou eshopu, ale i mnohých dalších, například, které mají informativní charakter.

telefon v ruc

Nezoufejte. Všechno se dá napravit. Profesionální služby formou SEO Hradec Králové jsou zde připravené pro Vás.

Voda hučí po …

Voda hučí po …

Ano, po lučinách v naší hymně, jenže ona může bohužel hučet i zcela jinde. A to blízko nás, a to tak silně, že ji lze zachytit mikrofonem. Ale to jsme již příliš daleko, začněme od začátku.

Nářadí k opravě trubek

Pokud si kontrolujete spotřebu vody, odhalíte zradu velmi brzy, ale pokud tak nečiníte, objevíte ji až tehdy, kdy vám přijde vyúčtování. Vy přibližně víte, co platíte, ale najednou je to o hodně více a vy netušíte proč. Odpověď je jednoduchá. Někde blízko máte únik vody. V panelákovém bytě na to většinou přijdete, ale máte-li rodinný dům, může nastat problém. Kde to může unikat? Když pak vyloučíte celý dům, berete krumpáč a jmete se kopat k potrubí. Budete hledat prasklinu. No, budete, zkusíte to, abyste zjistili, že na to prostě nemáte. A to nepočítám fakt, že nemusíte vědět, kudy k vám voda teče. Tedy přesněji, kde je potrubí položeno. Proto s tím švihnete a nevíte co dál. A proto je zde tento článek, aby vám poradil. Nezištně a zcela zadarmo.

Detekce úniku vody totiž není jednoduchý problém, ale to vy už vlastně víte. Proto klikněte na ten modrý link o kousek výše a máte vše vyřešeno. Firma A.K. servis má takovou techniku, že únik vody objeví i kdyby byl třeba na Aljašce.

Únik vody ve sklepě

No dobrá, no, tak tedy tam zrovna ne, ale pokud je u vás, bude únik objeven a po dohodě i ihned provedena náprava věci. A nemyslete si, že firma umí pracovat pouze s mikrofonem, jak psáno na začátku článku. Kdepak. Byť je to zařízení hodně speciální a vysoce citlivé, pracuje se i s jinými prostředky. Každý z nich má něco do sebe a každý z nich se na nalezení závady podílí svým způsobem.

Firma určí únik s velikou přesností, není tedy třeba použít dynamitu na polovinu koupelny, ale asi bude stačit vybourat dvě kachličky, a to ještě proto, aby tam byl přístup. Protože právě přesnost je v tomto případě mimořádně potřebná.

Minorita Rómů v naší společnosti: Proč mají všechno?

Minorita Rómů v naší společnosti: Proč mají všechno?

Součástí každé větší společnosti jsou minority – tedy menší společnosti, které mívají svou vlastní kulturu. U nás jsou touto minoritou (nebo chcete-li menšinou) Rómové.
Kočovný život
Nemůžeme nic
 Nedávno jsem byla nakupovat v jednom nejmenovaném obchodním řetězci, který se nachází poblíž městské části, kde žijí převážně Rómové. Nechodím tam moc často, ale když už náhodou do tohoto obchodu zavítám, stojí to za to. Procházím mezi regály, když kolem mě proběhne ani ne dvacetiletý mladík – Róm- a vulgárně a hlasitě hovoří s drobnou blondýnkou, která působí v obchodě jako ochranka. Mladík se pokusil něco ukrást, ale protože paní zvládá svou práci na jedničku, nepodařilo se mu to. A značně ho to rozčílilo, musel totiž potupně zboží na kase zaplatit! Drobná blondýnka se nechala urážet, zastrašovat ale z jejich úst nezaznělo jediné vulgární slovo a její hlas byl klidný. Stála jsem u regálu se sladkostmi s otevřenou pusou a nestačila jsem se divit. Paní security by měla dostat medaili. Róm odcházel s výsměchem ve tváři. A mě napadla myšlenka, co všechno si od této menšiny necháme líbit?
Když něco chceš, řekni si o to. Několikrát.
Co se týče barvy pleti, nesmíme utrousit sebemenší narážku, protože by to mohlo být bráno jako rasismus. Musíme nabízet stejné příležitosti, protože pak by to byla diskriminace. A když naše dítě nechce sedět v lavici s malým Rómem, jedná se o xenofobii. Kam jsme to dopracovali. Rómové už dávno pochopili, jak Češi fungují. Pokud totiž v našem státě chcete něčeho docílit, musíte si to doslova vyřvat a hlavně být neodbytní. A to oni zvládají s přehledem. Moc dobře vědí, na jaký úřad jít, aby získali ten či onen příspěvek. My Češi jsme až příliš pohodlní na zjišťování in informací, natož pak na čekání front na úřadech. A potom sedíme doma na gauči a stěžujeme si, co všechno nemáme.
Pozor na menšiny
Na barvě pleti až tak nezáleží
Když se mi narodil syn, chtěla jsem s ním v půl roce začít chodit plavat. Věděla jsem, že tato služba je velmi žádaná, proto jsem paní kontaktovala asi měsíc po tom, co se malý narodil, abych si místo v plaveckém kurzu zajistila. Odpověď byla, ať se ozvu, až to bude aktuální – cca měsíc dopředu. Ozvala jsem se. Paní odpověděla, že mám sledovat web. Sledovala jsem asi měsíc. Stále nic, tak jsem znovu psala email a hle kurzy už jsou obsazené a na webu byla možnost se přihlásit. Jenomže já se na ten web dívala opravdu každý den, takže jsem věděla, že to není pravda. A tak jsem psala další email, a další… Víte, jak to dopadlo? Na kurz jsem se dostala i s mojí kamarádkou. A proč? Protože jsem byla neodbytná, prostě jsem si to vyřvala. Takže až si příště zase někdo bude v hospodě stěžovat, že Rómové mají všechno a na nás stát kašle, zeptejte se ho, jestli je dostatečně neodbytný. Věřte mi nebo ne, funguje to.
Stalo se vám někdy, že jste svou „otravností“ docílili toho, co jste chtěli?