Firma s obuví

Můj děda měl firmu, která se zabývala obuví. Jeho firma byla opravdu vysněná, pro to ože on ji taky zdědil po svém strýci. Proto děda si této firmy s obuví velmi vážil a říkal, že by v budoucnu chtěl, aby někdo jeho firmu s obuví převzal. Nicméně ale on měl dva syny. Dopadlo to tak, že ti dva synové se o tuto firmu velmi často hádali. Oni byli takoví, že hodně spolu soutěžili. Byli od sebe o dva roky vzdálení, takže jejich soutěživost byla opravdu na denním pořádku. Pamatuji si, jak mi děda taky říkal, že soutěžili spolu už od malička. Vždycky na sebe žárlili, jeden na druhého. A dědu to moc trápilo, když byl ještě mladý otec. Trápí ho to ještě stále.

Při prodeji buďte opatrní.

A nyní, když už děda chce se z firmy odejít a chtěl by ji předat někomu, tak vůbec neví, koho vybrat. A proto se děda rozhodl, že firmu prodá. S.r.o. firma na prodej probíhá tak, že je to někdy složité. Není to úplně jednoduché, jako když třeba prodáváte televizor anebo pračku. S.r.o. na prodej je složité v tom, že vlastně v tom nejste úplně jediný vlastník. A s.r.o. firmu může vlastnit několik lidí, takže je to docela velký problém.

Ceníte si své firmy?

Vemte si, kdyby někdo z majitelů u nechtěl prodat svou část firmy. Je asi jasné, že by to byl opravdu velký problém. Sice já se tedy v tom moc nevyznám, ale vím, že děda chce právě firmu s.r.o. prodat, ale jeho synové to ještě vůbec neví. A vůbec si nedokážu představit, jak budou jeho synové reagovat až zjistí, že děda chce tu firmu jí prodat. Myslím si, že si pak jeho synové opravdu sáhnout hluboko do svědomí, protože budou určitě vědět, že děda firmu s obuví prodává kvůli tomu, že se jeho synové stále o něco hádají. Takže pokud někdy budete prodávat s.r.o. firmu, tak si nezapomeňte si přizvat některé kvalitní právníky, aby váš prodej firmy proběhl opravdu v pořádku a bez komplikací. Protože s.r.o. na prodej není pro lajky.

About the Author

You may also like these