Browsed by
Rubrika: Nakupování

Věnujte prevenci zbytnělé prostaty dřív, než bude pozdě

Věnujte prevenci zbytnělé prostaty dřív, než bude pozdě

Když se posadíte do zubařského křesla a dobře víte, že zanedbáváte dentální hygienu, nemůžete očekávat, že z vás bude zubní lékař zrovna nadšený. Naopak vám může začít vysvětlovat, čeho jste se dopustili, a že namísto prevence bude nutné provádět radikální a ne zrovna příjemné zásahy v ústní dutině. Léčba poškozeného chrupu a dásní je totiž nákladnější a pro pacienta to znamená prosedět dlouhé hodiny v zubní ordinaci.

nedopalky cigaret

Zajímavé je, že u dentální hygieny to obvykle zabírá a mnoho lidí si na správné čištění zubů dává pozor, zatímco ostatním částem těla se tolik pozornosti nedostává. Možná je to i tím, že zatímco k zubaři docházíme pravidelně na kontroly, u tělesných orgánů se to obvykle řeší až příliš pozdě nějakým komplikovaným selháním.

nezdravý jídelníček

Podobné je to i se zbytnělou prostatou. Její léčba je opět nákladná a mnohdy velmi nepříjemná, stejně jako projevy samotné nemoci. Velmi důležité je zaměřit se hlavně na opatření, aby k těmto potížím nedocházelo.

opilý muž

Zdravý životní styl není jen prázdné slovo

První, co si musí každý uvědomit, je, že změna životosprávy a životního stylu není jen na papíře, a že má skutečný význam. V první řadě se snažte omezit stres, to je totiž největší zabiják moderní doby. A pokud to přímo nejde, užívejte byliny, které vám od stresu pomohou. Jsou to tzv. adaptogeny, kam patří např. Korejský ženšen nebo Ashwagandha. Jsou velmi účinné a bez vedlejších účinků.

Dopřejte si zasloužený odpočinek, nesnažte se stát workoholiky a dopřejte si denně alespoň 9 hodin nepřerušovaného spánku. Užívejte také hořčík, kterého je dnes v potravinách málo.

Uvědomte si, že alkohol a cigarety jsou nejsilnějšími jedy, které lidé dobrovolně užívají, a pokud se jim úplně vyhnete, bude to to nejlepší, co můžete udělat. A kromě těchto jedů omezte i ty méně nápadné, ale také značně nebezpečné, což jsou bílý rafinovaný cukr, bílá vymletá mouka (klasické housky, rohlíky a bílý chléb) a nadbytek červeného masa.

Nemáte místo pro bazén? Stačí sprcha!

Nemáte místo pro bazén? Stačí sprcha!

style=“margin:0cm 0cm 8pt; text-align:justify“>Co děláte, když je Vám horko? Každý rok přináší vyšší a vyšší letní teploty a lidé jsou nuceni si hledat způsoby, jak se s nimi vyrovnat. Někomu to nedělá potíže, někdo zase sedí doma se studenou limonádou a úpí. Dobrou možností je návštěva koupališť, aquaparků a přírodních ploch určených ke koupání, to už ale může znamenat delší cestování, dlouhé balení a vypravování, mnohdy placení vstupného, horší hygienické podmínky, a hlavně velké množství dalších lidí. Pokud si chcete jen zacákat s dětmi ve vodě a pak odpočívat na dece, nemusí to být špatné, ale o pořádném plavání či naopak klidném relaxu nemůže být řeč.

Čisté potěšení

Další variantou je cesta k moři. Ta je ale z naší republiky v centru Evropy poměrně dlouhá, nákladná a davy lidí budou stoprocentně ještě horší. Poslední možností, a tou nejpříjemnější, je vlastní zahradní bazén. Pokud máte zahradu, nemusíte dlouho váhat, pokud ji nemáte, musíte si aspoň najít přátele, kteří bazénem disponují a často je navštěvovat. To je samozřejmě míněno s humorem. Naopak faktem zůstává, že kvalita vody v bazénu potřebuje značnou péči, aby se postupem času nezhoršovala. Do bazénu se mohou dostat větší nečistoty z okolí i drobné organismy jako řasy a sinice.

Venkovní sprcha

Co ale vodě velmi škodí je množství nečistot, které se do ní dostávají z lidského těla, zbytky staré kůže, mastnota, vlasy a tak dále. Abyste svůj bazén udrželi dlouhodobě v pořádku, je velmi doporučované se před vstupem osprchovat, což můžeme vidět i na veřejných koupalištích. Pokud se tedy budete touto myšlenkou zabývat, je nejlepší možnou volbou venkovní solární sprcha. Voda v této sprše je ohřívána pouze sluneční energií, proto Vás nebude stát žádné další výdaje, a přesto si usnadníte každoroční péči o svého miláčka. A je zde ještě jedna výhoda, pokud pro bazén přeci jen nemáte dostatek prostoru, pořiďte si alespoň sprchu na solární ohřev, i ta Vás v horku osvěží, zabere minimum místa a venkovní zábava bude i tak zaručena.

Co k obědu?

Co k obědu?

Blíží se víkend a vy opět nevíte, co uvařit na oběd? Dáváte přednost typicky české kuchyni nebo jste si oblíbili nějaké jídlo v zahraničí a začali jste je vařit doma? Na volbu jídla má vliv hodně faktorů.

Obědy v zimě.

V zimě máme tendenci více jíst. Jíst více kalorická jídla, protože venku je třeskutá zima a taková horká polívka a vepřoknedlozelo, to vás zahřeje nejen v žaludku, ale i na duši. Kromě toho jsou tu Vánoce e a málokdo se na Vánoce drží zpátky a nejí všechny ty dobroty. Ženy mají více času, volno mezi vánočními svátky a Silvestrem, a tak i více vyvařují. Trávíte-li volno na horách při lyžování, i tam určitě upřednostníte syté horké polévky.

oběd

Obědy v létě.

V létě máme tendenci stravovat se střídměji. Po pravdě, kdo by si dal v třiceti stupňových vedrech pečenou kachnu se zelím a s knedlíkem? V létě přichází na řadu lehké zeleninové saláty s kuřecím masem, případně sladké borůvkové či jahodové knedlíky. Také studené polévky, které u nás nejsou moc rozšířené, což je škody, jsou ideálním způsobem, jak se na jedné straně zasytit a na druhé se osvěžit.

oběd

Většina žen nemá problém něco uvařit, ale nechce se jim neustále vymýšlet, co uvařit. Výhodné je využít internet, který překypuje řadou receptů https://goodly.cz/fotofoods/. Kdo umí vyhledávat, tak snadno najde spoustu receptů i podle toho, co zrovna nabízí jeho lednička. Stačí zadat slova jako vepřové, cibule, niva, brambory a internet vám najde recepty, které z těchto ingrediencí můžete zkusit uvařit. Často tak narazíte na recept, který vám zachutná a bude jej vařit pravidelně.

Člověk musí jíst, aby přežil. Můžete jíst 5x denně, nebo v parném létě klidně jen ráno a večer, až se vzduch ochladí, ale nikdy nezapomínejte pít. To je totiž mnohem důležitější než jídlo a mohly by se dostavit zdravotní problémy. To od hladu vám bude maximálně kručet v břiše.

Stavíte dům a nevychází vám finance?

Stavíte dům a nevychází vám finance?

Stavby domů ve vašem okolí se zpomalují, prodlužují a zároveň mnohdy i prodávají? Na vině jsou vesměs vysoké ceny materiálů, které jsou ke stavbě potřebné, rostoucí cena práce i energií. Lidé nemají další peníze, hypotéky nestačí a stavby se tak zastavují. Zatímco loni trubka ocelová Mtz-servis stála poloviční částku, některé materiály, jako jsou třeba cihly stojí i násobky loňských částek. Realita je krutá a spoustu lidí zaskočila. Jak tedy postupovat?

rozestavěný dům

1. Stavba se prodražuje ještě před jejím započetím

Chystáte se teprve stavět, už máte projekt a víte že tak vysokou hypotéku nemůžete dostat, vzhledem k novým podmínkám? Není nic jednoduššího, než projekt změnit, od stavby upustit a koupit starší nemovitost k rekonstrukci, popřípadě byt v bytovém domě. Stavba nového domu je aktuálně nejdražší možností a je jasné, že ne každý na tohle bydlení dosáhne. Zkuste se poohlédnout po něčem jiném, nebo počkat až budou podmínky příznivější.

stavba

2. Stavba již probíhá

Jste v polovině stavby domu a zjistili jste, že vám nebudou stačit peníze? Můžete zkusit zažádat u vaší banky o zvýšení hypotečního úvěru, popřípadě dočerpat peníze jinde, třeba za pomoci půjčky na vyšší úrok. To je však vhodné pouze v případě menších částek. Primárně je vhodnější zvýšení hypotečního úvěru, byť vám to může zahýbat i s procenty úroků.

3. Stavba nebude dokončena

Víte, že stavbu nebudete schopní dokončit? Nebudou vám stačit peníze a další už vám nikdo nepůjčí? Máte možnost zastavit jinou nemovitost (třeba dům rodičů) a tím si zajistit další peníze. Další možnost je prodat rozestavěnou nemovitost i s hypotékou někomu, kdo má volné finance a nemovitost dostaví. To poslední co chcete, je skončit kvůli nesplácení hypotečního úvěru v exekuci. Bohužel tento problém se týká spousty lidí v současné době a jedná se o velice nepříjemnou situaci především pro mladé rodiny s dětmi.

Legíny pro všechny příležitosti

Legíny pro všechny příležitosti

V zimních dnech je naprosto důležité se dobře, a hlavně teple obléct, když jdeme ven, ale i když jsme doma. Naše tělo zažívá teplotní šok, když vyjdeme ze zahřátého tepla domova do mrazivého a pochmurného počasí. Není dobré ho takovému šoku vystavovat vědomě, proto by mělo být teplé a hřejivé oblečení základ našeho šatníku. Pokud tomu tak není, tak nejenže nám bude zima, ale může to mít i dalekosáhlé důsledky týkající se našeho zdraví jako takového. Pokud nejsme patřičně oblečení, můžeme nastydnout, přivodit si zápal plic a mnoho dalších zdravotních komplikací, které rozhodně nechce podstupovat nikdo z nás, zvláště, pokud tomu lze bez problému předejít.

legíny

U žen je to více než potřeba, aby se teple oblékaly, protože jsou náchylnější na určité zdravotní problémy, které pány třeba tolik netíží. Rukavice, šála, čepice, teplá obuv i roláky, to by měly být věci, které nalezneme v šatníku každé ženy bez rozdílu věku či vkusu. Dnes již není tak těžké propojit módu a roční období, tak jak tomu bylo kdysi. V dnešním světě je to o mnoho jednodušší. Dalším trendy kouskem, bez kterého by se neměla žádná z nás obejít jsou legíny, ať už na cvičení, běh, venkovní nošeni či nošení místo tepláků doma. Jsou výhodné svou pohodlností a jednoduchostí, kdy se hodí snad ke každému kousku, na který si vzpomenete.

cvik v legínách

Legíny na zimu jsou jistě tou pravou volbou. Vynikají svou elegancí, ale hlavně vás zahřejí, ať už je využijete k čemukoliv. Vybrat si lze z mnoha variant, velikostí i barev, takže si vybere každá dle svého vkusu a uvážení. Je v podstatě jedno, na co se rozhodnete je využívat, ale chybět by v šatníku rozhodně neměly. Vypadají báječně při každé příležitosti a vás díky svému vyššímu pasu uchovají v naprostém teple a komfortu.

Pokud jste aktivní a věnujete se sportu nebo třeba i procházkám po venku, tak rozhodně stojí za vyzkoušení. Zklamaní rozhodně nebudete, spíše nadšení z takového skvělého materiálu a pohodlí.

Skříně, která vám padnou na míru

Skříně, která vám padnou na míru

Co se nábytku týče, výběr v obchodech je ohromný, a sortiment nabízí pestrou škálu možností. Mnohdy nám však ani tak nepasuje nic z nabídky, a přemýšlíme, jak nejlépe zakombinovat nábytek tak, aby splňoval veškeré naše potřeby, a zároveň krásně zapadl do rozložení domu. A právě úložný prostor, který nabízejí skříně, komody, nebo třeba knihovny, lze krásně zakomponovat, pokud si necháte vyrobit vestavěnou skříň na míru. Jak na to?

vestavěná skříň

Změřte si prostor

Pokud toužíte po perfektně padnoucí skříni, je nejprve nutné změřit prostor, na kterém má tato skříň stát. Změřte si tedy výšku, šířku, a nejlépe i předpokládanou hloubku. Měření proveďte několikrát, ať je váš výsledek co nejpřesnější. Skříň může dosahovat až ke stropu, a vy tak využijete maximum prostoru pro ukládání věcí. Dbejte však na to, že maximální výška by neměla přesahovat 280cm. Šířku skříně si zvolíte sami, ale je potřeba rozvrhnout jednotlivé moduly, tedy části skříně, tak aby i jejich prostory byly optimální. Značkou ideál je, pokud jeden modul měří na šířku v rozmezí 50 až 100cm. Hloubka skříně by měla být něco mezi 60, až 70cm. Při závazné objednávce si výrobce obvykle sám prostor zaměří, ale pro cenovou kalkulaci, a předběžný 3D návrh, potřebujete znát rozměry.

Vyberte si materiál

Je důležité volit správný materiál, aby vám skříně vydržely co nejdéle. Co se dekoru týče, je výběr skutečně rozmanitý. Kvality pak dosáhnete ideálně s kombinací lamina, a hliníkového rámu. Pokud toužíte po prosklených dveřích, je nejlepší volbou pro výplň právě sklo Metalac Sten-skrine.cz, které rovněž seženete v různých designových provedeních.

prázdná šatna

K čemu skříň poslouží

Aby vám skříň skutečně padla na míru, je potřeba vědět, k čemu má přesně sloužit. To jednoduše znamená, rozvrhnout si jednotlivé moduly tak, aby do nich perfektně padlo vše, co zde hodláte ukládat. Tak si rozvrhnete, ve kterých modulech počítat s šatní tyčí, ve kterých s policemi, a kde chcete pouze prázdný prostor.

Jak zvolit dodavatele?

Ideální volbou je firma s vlastní vzorkovou prodejnou, nebo studiem, kde si můžete osobně prohlédnout jednotlivé materiály, a návrhy. Osobní kontakt je vždy ideální. Jednou z největších a nejspolehlivějších firem na českém trhu je pak společnost STEN skříně.

Čemu věnovat pozornost u ponožek na tenis

Čemu věnovat pozornost u ponožek na tenis

Tenis je sport nesmírně náročný na pohyb dolních končetin. V podstatě jsou tu nohy pevnou základnou, která umožňuje adekvátně reagovat na vzniklou situaci na kurtu a zařadit vhodný úder tenisovou raketou. Ze zcela zjevných důvodů se tenis hraje ve speciální obuvi, jejíž název je také od tohoto sportu odvozen – tenisky. Jistě si nedokážete představit, že byste zápas odehráli v sandálech, těžkých trekových botách nebo dokonce v dámských lodičkách. Tenisky musí být dostatečně pevné a zároveň ohebné a přizpůsobivé, aby noha měla v obuvi stabilní oporu, ale to není vše. Tenis se hraje i ve speciálních ponožkách.

pohyb na tenisovém kurtu

Kdybyste hráli tenis pouze v teniskách bez ponožek, vnitřní materiál bot by vám neumožnil takový pohybový rozsah, jako při hře v ponožkách. Vnitřní stélka a výstelka bot není přizpůsobena kontaktu s bosým chodidlem, je zhotovena ze syntetického materiálu a ten neodvádí dostatečně váš pot, tedy pohyb po kurtu by byl přinejmenším nepříjemný.

obuv na tenis

Ponožky na tenis tedy potřebujeme hlavně kvůli odvádění potu, a to umožní pouze přírodní materiály. Absorpce vlhkosti je rozhodující faktor pro úspěch při hře a další podstatnou skutečností je schopnost eliminovat zárodky patogenů, jako jsou zejména plísně a některé bakterie. Buďte při výběru ponožek pro tenis a badminton pozorní a dejte přednost čistě přírodnímu vláknu před syntetickým. Ponožky by měly být konstruovány tak, aby pevně objaly chodidlo, ale zároveň aby neškrtily a samozřejmě aby v nich noha nepodkluzovala a měli jste stále pocit stability i při náročných pohybech.

Náročné tenisové zápasy mohou vyžadovat více párů ponožek, které byste měli mít v rezervě s sebou a včas se mohli na kurtu či v šatně převléknout. Pamatujte, že noha je v obuvi zcela uzavřená, a že se tím více potí, zvláště pak za velmi teplého počasí, což je pro tenisový sport obvyklé.

Elektronika škodí očím

Elektronika škodí očím

Může škodit

Není pochyb o tom, že elektronika nám významně pomáhá v řadě ohledech, přičemž je opravdu v dnešní době zapotřebí. Čas na ni tráví snad všechny věkové skupiny, protože i děti na základní škole mají hodiny informatiky, aby se s ní seznámili, protože hodně lidí pracuje například na počítači v práci. Samozřejmě je hodně dalších možností, co na ní můžeme dělat, kdy řada lidí hraje počítačové hry, kdy se odreagují, a navíc si užijí hodně zábavy. Jak na ní budete trávit čas je jen na Vás, akorát není výhodné to s ní přehánět.

statistika na notebooku

Samozřejmě třeba v práci je nutnost trávit s ní třeba hodiny denně. Následně je však dobré odreagovat se třeba v přírodě, abyste zase u ní doma neseděli dlouhé chvíle. Mohlo by to přejít až v závislost, kdy lidé nevěnují dostatek pozornosti reálnému světu, což je rozhodně problém. Třeba na mobil je mnoho aplikací, které nám ukazují, kolik času na něm trávíme a s jakými aplikacemi.

Modré světlo

Rozhodně bychom měli pamatovat na naše oči, protože problémem je, že se musí na obrazovku dost soustředit, čímž významně méně mrkají a chybí jim dostatečné zvlhčování. Proto je potřeba dávat si pravidelné přestávky. Problémy s očima se často projeví v špatném vidění do dálky. Samozřejmě svůj zrak nesmíme podceňovat, přičemž zhoršuje se přirozeně s věkem, takže v případě problémů je zapotřebí navštívit lékaře. I takové brýle jsou důležité, aby se dále už nezhoršoval.

mobilní telefon

Rozhodně se vyplatí používat brýle pohlcující modré světlo, protože to naše oči ochrání před světlem, které není pro tělo přirozené, takže mu dělá problém. Je výhodné mít brýle nasazené, když sledujeme televizi, mobil, počítač a tak dále. Brýle jsou v dnešní době opravdu hezkým designovým doplňkem, a proto vypadají skvěle. Takže je klidně můžete nosit v práci, přičemž nejde ani poznat, že mají za účel filtrovat modré světlo.

Elektrická kytara má řadu výhod

Elektrická kytara má řadu výhod

Princip fungování

Jak je už z názvu patrné, tak se jedná o opravdu odlišný hudební nástroj oproti kytaře běžné. První pokusy o její sestrojení jsou už velmi staré, protože se nimi začalo ve 20. letech 20. století. Ovšem skutečná úspěšná výroba přišla až o dost let později. Kdybychom se bavili o vzhledu, který se používá i dnes, tak bychom se museli posunout až do 40. a 50. let. Tento nástroj nepotřebuje mít uvnitř nějakou akustiku, protože vše zajišťuje elektřina.

elektrická kytara

Kmit strun totiž zachytávají snímače v podobě cívek z magnetického jádra, které je mění na elektrický proud a ten nám putuje do zesilovače. Samotných kytar je mnoho různých druhů, takže si můžeme vybrat dle našeho vkusu. Jistě lidé, kteří se zaměřují třeba na rock, tak ví, že elektrická kytara je jedním z klíčových hudebních nástrojů. Aby nám kytara vydržela stále hezká, tak bychom se měli věnovat i její údržbě. Nastavení můžeme zvládnout sami, ale pro začátečníka je mnohdy výhodné nechat to na profesionálovi.

Rozmanité efekty

Když si pořídíme tento typ kytary, tak je zapotřebí mít jistotu, že je dobře seřízená a učit se na ni hrát v tomto stavu bez zbytečností, abychom měli čistý zvuk, který se dá srovnávat s akustickou kytarou. Ovšem když budeme hrát písně nějakého hudebního žánru, tak to mnohdy nepůjde bez kytarového efektu. Ty nám totiž určitým způsobem mění zvuk, přičemž všemožných zařízení je na prodej spousta, takže před nákupem je zapotřebí vybírat pečlivě, abychom nezjistili, že nám daný efekt nevyhovuje, takže budeme chtít vyzkoušet jiný.

černobílá kytara

Na internetu je ke každému typu dost informací, takže si je v klidu prostudujte. Mezi hodně oblíbené produkty se řadí Fulltone OCD, přičemž typ V2 můžeme zařadit mezi nejlepší od této firmy. Uvnitř můžeme pozorovat vylepšený obvod. Můžete si na internetu poslechnout nahrávky, kdy jde opravdu znát, jak příjemný má tento efekt na zvuk vliv.

Nelétají jenom bohatí

Nelétají jenom bohatí

se et=UTF-8″>

Pokud se chce člověk podívat někam do světa a dopřát si tak možná i trochu té exotiky, využívá k tomu zejména při cestách do vzdálenějších destinací nejednou leteckou dopravu. Ta je totiž daleko rychlejší, pohodlnější a bezpečnější, než je doprava pozemní, a přijde tak nejednou náramně vhod.

Ovšem není tomu tak u každého z nás. Nejeden z našinců se létání kamkoliv vyhýbá, a to třeba nejen kvůli obavám z výšek, ale i kvůli obavám z toho, že by neměl dost peněz na to, aby si vůbec nějakou letenku sehnal. Protože znáte to – dostat se tam nahoru a dopřát si ten nejvyšší standard přece musí něco stát, a nejeden z našinců má přece jenom hlouběji, ne-li vysloveně hluboko do kapsy. A pro někoho takového může být celá řada nabídek leteckých společností skutečně nad jeho možnosti.

swiss letadlo

Může, ale také nemusí. Protože jakkoliv se atraktivní letenky nabízejí za klidně i astronomické ceny, není tomu tak vždy. Nejednou se takové letenky za nekřesťanské peníze prodat nepodaří, a těm, kdo je nabízejí, pak nezbývá jiná alternativa, než je zkusit potenciálním zákazníkům nabídnout se slevou, jež může být i zásadní.

A pak se nabízejí letenky třeba i za tak málo, že si je mohou dopřát i ti, kdo na tom nejsou po finanční stránce nijak skvěle, stejně jako ti, kdo jenom nechtějí utrácet víc, než je nezbytné.

Každý z nás tak může navštívit s využitím levné letenky Řím či jiné místo na zeměkouli, jež ho láká. Stačí to jenom takovou levnou letenku sehnat, a je to.

sedadla v letadle

A kde se i podobné laciné nabídky dají objevit? Kde se dají najít i letenky, u nichž člověk dostane za málo peněz hodně muziky?

Je to právě zde zmíněný vyhledávač, jenž dává šanci uspět všem, kdo ho využijí. Chce to jenom vystihnout ideální chvíli a být tu na správném místě a člověk na letence ušetří klidně i značné peníze. Protože když se ji aeroliniím nedaří prodat za plnou cenu, smíří se i s daleko nižší platbou. Jen aby se taková letenka prodala.

A to se to pak lidem cestuje!