Dolní Rakousko: Ráj lyžařů

Pokud hledáte to správné místo pro celou rodinu včetně dětí, rozhodně byste se na zimní dovolenou měli vydat do dolního Rakouska. Mírné kopce, skvělé ceny, mnoho kilometrů různě náročných sjezdovek a funkční vleky – tohle všechno vám Dolní Rakousy přinášejí. Pokud si navíc přejete vleky bez front, je tato oblast opravdu ideálním místem na zimní radovánky v podobě lyžování a snowboardování. Jaké jsou nejlepší destinace?

· Göstling-Hochkar
Hochkar, to je devatenáct kilometrů sjezdovek a největší lyžařské středisko v dolních Rakousech. Pokud jste fanoušky volného terénu a modrých sjezdovek, právě tohle místo je pro vás a vaši rodinu to ideální. Lyžovat budete asi na osmdesáti centimetrech sněhu v době od ledna do března, a to ve výšce osmnáct set metrů nad mořem.

Naleznete tady také funparky, kde se vyřádí sowboardisti, ale také muldy nebo strmé svahy pro ostřílenější sportovce.

Pokud patříte mezi běžkaře, jistě využijete nabídek pěších túr po stezkách v okolní krajině. Hochkar nabízí přes dvaatřicet kilometrů tras, které jsou po rovince jako stvořené pro procházku nebo běžky.

· Lackenhof-Ötscher
Na úpatí hory Ötscher se nachází lyžařské středisko, jež má možnosti ubytování hned u sjezdovky. Areál má výborné sněhové podmínky a nabízí několik různých druhů obtížností mnoha sjezdovek. Středisko disponuje devíti lanovkami a vleky, proto se nemusíte bát dlouhých front. Středisko nabízí dětský park i snowpark.

· Annaberg
Pokud vám nejde jenom o lyže nebo snowboard, je tohle středisko zimních radovánek jako stvořené pro vás. Vyjma sjezdovek, běžkařských tras a pěších túr tohle středisko nabízí také sáňkovací dráhu či túru na sněžnicích, ale také projížďku v saních taženou párem koní. Jedná se zkrátka o středisko, které se soustředí na zábavu pro celou rodinu, i pro ty nejmenší. I z toho důvodu zde děti do šesti let jezdí zdarma.

About the Author

You may also like these

No Related Post