Chcete bydlet levněji než doposud? Jde to

Výběr vlastního bydlení byste měli pořádně promyslet. Vzhledem k tomu, že ceny jsou dnes opravdu vysoké, je vhodné přemýšlet nad každou variantou.

Chcete bydlet levněji než doposud? Jde to

Ne každý touží po vlastním bydlení. Mnoho lidí je spokojeno se žitím v podnájmu, a tak to má být. Jenže většina Čechů má na to diametrálně opačný názor. Našinci prostě chtějí bydlet ve vlastním a je to vlastně docela logické. Jakmile se z vás stane vlastník, nemůže vám nikdo vypovědět nájem ani jinak vystrnadit z vašeho bydlení, tedy pokud neporušíte zákon samozřejmě. Vzhledem k tomu, dnes obytné nemovitosti stojí opravdu ranec peněz, čím dál více lidí má problémy na ně dosáhnout. Často nemají šanci dosáhnout ani na hypotéku, kterou by pak museli splácet desítky let.

Levné bydlení

To nejsou zrovna super vyhlídky, i když může být lépe, tedy chcete-li. V současnosti nemusíte kupovat pouze klasiku v podobě bytů, případně dokonce rodinných vilek. Existují i levnější, a přitom ne o moc hroší varianty. Ty mohou mít formu třeba mobilních domů Top-mobilnidomy.

V rámci bydlení se rozhodně nejedná o žádnou popelku, ale o plnohodnotná obydlí, která nejsou vhodná pouze pro jednotlivce či páry, ale pro rodiny s dětmi. Je jasné, že v takovém případě budete muset koupit některý z větších modelů, ale ani ty nejsou tak drahé, jako stejně velké byty. Navíc mají oproti běžným bytům jednu podstatnou výhodu – jsou již v základu kompletně vybaveny. V případě, že si s prodejcem plácnete, ihned získáte bydlení, ve kterém můžete okamžitě žít. Byt je potřeba často rekonstruovat a vybavovat, což často znamená nejen časové, ale i finanční ztráty.

Řada domků

Skvělé také je, že se dle českých zákonů nejedná v podstatě o obytné nemovitosti. Když to trochu přeženeme, v podstatě mají mobilní domy stejný status jako psí boudy. Nevztahuje se tak na ně celá řada nařízení, což je samozřejmě obrovská výhoda. Nemusíte kupříkladu vyběhávat stavební povolení, které v tomto případě není vůbec potřeba. Stačí si vyřídit pouze ohlášku, a to zvládnete vyřídit během jediné návštěvy.

About the Author

You may also like these