Květiny patří na zahradu ale i do interiéru – Některé si dokonce můžete nechat i v ložnici a budete lépe spát!

Pěstujete sice doma květiny ale v ložnici nemáte žádnou? To je ale opravdová škoda, protože některé květiny vám pomohou se spánkem. Jaké to jsou? 

Květiny patří na zahradu ale i do interiéru – Některé si dokonce můžete nechat i v ložnici a budete lépe spát! 

Ložnice by měla být místem klidným, tichým a nemělo by v ní být nic navíc. Obvykle se tím řídíme a snažíme se toho mít v ložnici opravdu co nejméně. Řada z nás tak nedává do ložnice ani žádné květiny. Ovšem to může být chyba, pokud víte, které pokojové rostliny byste v ložnici měli mít, bude vám to jedině ku prospěchu. Květiny vypadají krásně a to nejen v záhoncích na zahradě, ve váze na stole či na okenním parapetu. Kromě toho, že totiž opravdu hezky vypadají, mohou fungovat i jako čistička vzduchu, což vám může pomoci třeba lépe usnout. 

aloe vera v květináči

Pořiďte si léčivé rostlinky

Určitě znáte aloe vera nebo levanduli. Levandule se také dost často pěstují na zahradách a pak se suší k dalšímu užitku, o aloe vera se ví, že pomáhá léčit třeba kožní vyrážky nebo popáleniny a podobně. Obě tyto léčivé rostliny ale můžete pěstovat i doma v květináči a úplně nejlépe uděláte, když si je dáte do ložnice. Pomohou totiž čistit vzduch, to je vhodné pro alergiky i astmatiky, ale třeba i pro malé děti. Levandule navíc i krásně voní a pomáhá navozovat klidný a nerušený spánek. Takže, pokud máte občas problém s tím, že nemůžete usnout, bude pro vás ideální rostlinkou do ložnice. Levandule má dokonce také velmi uklidňující účinky. Působí proti stresu, navodí klid a u dětí, které mají problémy se spaním, v noci se budí a pláčou, je naprosto ideální. 

břečťan čistí vzduch

Nejlepší přírodní čistička vzduchu 

Pokud ale hledáte tu nejlepší přírodní čističku vzduchu, pak vsaďte na břečťan. Ano, i ten můžete doma pěstovat a je úplně nejlepší dát si jej do ložnice. Břečťan je nejlepší pěstovat na místech, kde není příliš denního přímého sluníčka, a v ložnici obvykle máme temno, takže i z tohoto důvodu je břečťan do místnosti, kde spíme jako dělaný. Jestliže jste alergici, máte problémy s dýcháním nebo trpíte často na nachlazení, uvítáte jistě to, že dokáže velmi výrazně pročistit vzduch a zbavuje jej plísní. 

Se správnými rostlinami se vám bude mnohem lépe spát i dýchat. 

About the Author

You may also like these