Browsed by
Rubrika: Ekonomika

Proč zrovna hypotéky?

Proč zrovna hypotéky?

Pro lidi žijící ve vyspělé společnosti je už naprosto nemyslitelné nemít k dispozici peníze. Finanční prostředky potřebujeme, a to bez výjimky, protože se za tyto a často jenom za tyto nakupuje všechno, co si jenom dokážeme představit, a kdyby někdo takové peníze neměl, neměl by pochopitelně skoro nic. A to by nebyla žádoucí situace.

EU mince

A lidé potřebují nejenom nějaké peníze. Potřebují jich mít dost a raději víc než dost, to aby bylo na všechno, co si jenom někdo z nás usmyslí mít. Někdo si za ně potřebuje pořídit to, jiný zase ono, to je různé.

A co když si někdo chce nebo i přímo potřebuje něco koupit, jenže už mu na to peníze nezbývají? Což nebývá žádný ojedinělý úkaz? Pak si na to někdy takový člověk musí počkat, a když se mu čekat nechce nebo už to nesnese odkladu, musí si potřebné peníze od někoho půjčit.

EU peníze

Jenže chce-li si našinec půjčit, kde tak má učinit? Má si vzít spíše bankovní nebo nebankovní půjčku, má si zvolit takový nebo onaký druh půjčky? A jaké podmínky mají půjčku provázet, aby se to vyplatilo? To je individuální. Často je ale pro člověka v tíživé situaci nejvhodnější hypotéka bez dokládání příjmů americka-nebankovni-hypoteka.cz. A sice proto, že se tu nemusí nijak složitě prokazovat dostatečné žadatelovy kvality, a ten, kdo se pro takový typ půjčky rozhodne, nemusí být ani nijak mimořádně dokonalý. Tady nemusí vadit ani poměrně nízké příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků, tady nemusí být na škodu dokonce ani problém zvaný exekuce. Tady je hlavní to, zda se zájemce o nebankovní hypotéku dokáže za tuto zaručit zástavou nemovitosti. A když může nemovitou zástavu nabídnout a bude mít z čeho splácet, je po finančních problémech. Protože tu člověku ochotně a rychle půjčí. A to i tehdy, když by dotyčného někde v bance zřejmě odmítli jako nedokonalého a nedůvěryhodného.

Cena je dnes při vybírání bydlení rozhodující

Cena je dnes při vybírání bydlení rozhodující

Chcete si koupit vlastní bydlení, ale ve vašem okolí není nic, co by stálo za řeč nebo je to až příliš předražené? A co třeba alternativní způsoby bydlení?

Cena je dnes při vybírání bydlení rozhodující

Ne každý má zájem bydlet v podnájmu. Naopak, většina našinců spíše touží po něčem vlastní, odkud ho nebudou moci vyhodit ven na ulici. Jenže to se snadno řekne, ale hůře realizuje. Nejedná se totiž o levnou záležitost a nikdy nejednalo. V dobách ještě nedávno minulých alespoň průměrně vydělávající lidé měli šanci dosáhnout na hypotéku a koupit si minimálně garsonku. To ale v současné době neplatí, a to nejen v Praze, kde bylo vždy draho, ale v podstatě i v dalších koutech naší republiky. Byty obrovsky podražily, o rodinných vilkách ani nemluvě. Je tedy složitější sehnat něco, co by bylo levné, ale zároveň se tam dalo žít.

Menší domek

Řeč je ale stále o klasickém bydlení v našich zeměpisných šířkách zosobněné rodinným stavením nebo bytem. Ano, ty je složité získat za přijatelné peníze. Jsou zde ale i alternativy, které jsou v mnoha případech daleko levnější, a přitom nejsou ani o tolik horší. Třeba nejnovější mobilní domy levně Lavarohouse.cz jsou dobrým příkladem toho, že bydlet ve svém se dá, a to za docela solidní peníze.

Pokud se vám zdá, že to není bydlení pro vás, pak od toho dejte ruce pryč a jděte do podnájmu, ale vězte, že byste v takovém případě mohli litovat. Nejedná se ani zdaleka o dokonalé bydlení, rozhodně je o bydlení, které je cenově dostupné a docela komfortní. V případě, že vaše rodina čítá více než tři členy, není to opravdu nic pro vás. V opačném případě se vám ale dostane prakticky stejná komfort a bezpečí, jako byste si pořídili normální panelákový byt. Je tu ale jeden rozdíl, když tedy vyjmeme cenu, a sice vnitřní vybavení. To je již nainstalované a připravené k použití.

Prodej domu

Více něž přijatelné jsou mobilní domy i pro jedince, co hledají způsob, jak si nechat postavit chatku za pár stovek tisíc. V takovém případě je lepší sáhnout právě po obydlí na kolečkách než si nechat postavit nákladnou dřevostavbu. Cenově to vyjde rozhodně lépe, zvláště, když si vyberete jeden z dříve vyrobených, avšak stále dostatečně kvalitních modelů.

Myslete na důchod

Myslete na důchod

Na stáří můžete začít spořit i v mladším věku, rozhodně nečekejte až dospějete k předdůchodovému věku. Mladším ročníkům se doporučuje ukládat částku minimálně tři sta korun českých, i při takto nízké částce máte nárok na státní příspěvek, který je vyplácen maximálně v částce dvě stě třicet korun českých. Pro ty, kteří chtějí dávat stranou více peněz, je pak výhodná možnost daňového odpočtu. Nárok na příspěvek od státu vzniká po dosažení šedesáti měsíců spoření a šedesáti let věku.
prarodiče v parku.jpg
Částku, kterou budete mít ušetřenou, může čerpat ve věku dosažených 60 let. Pokud ale máte v plánu ještě nějaký ten rok danou částku úročit, je zde doplňkové penzijní spoření. Konečná částka včetně státního příspěvku pak může sloužit jako základní vklad pro doplňkové penzijní spoření.
Ideální volbou je pro ty, kteří chtějí investovat a vytvořit si tak rezervu na horší časy.
Doplňkové penzijní
Podle individuálních potřeb a možností ho lze udělat tzv. na míru, volit můžete mezi dynamickou nebo konzervativní variantou s možností následné změny. Nevýhodou pro mladší ročníky je to, že ho mohou využít pouze osoby starší 60 let. Naspořená částka v případě skonu je podle smlouvy vyplacena uvedené dotyčné osobě, pokud není smlouvou určeno, případně zákonným dědicům.
Naspořená částka se dá čerpat i formou renty nebo jednorázově. Jelikož má každý jiné představy a plány, je dobré obrátit se s nejasnostmi a dotazy na některého ze specialistů v oboru penzijního poradenství, s ochotou vám nabídnou to pravé přesně na míru.
veselá seniorka.jpg
Kolik si dávat stranou
Pokud si chcete sami udělat alespoň přibližnou představu, jak by mohlo vaše spoření na penzi vypadat, můžete využít důchodovou kalkulačku (jednoduše zadáte svoji průměrnou mzdu a zjistíte přibližnou výši penze), která vám umožní přibližný náhled, co se týká výše penze a toho, kolik by bylo dobré si přispořovat.

Bydlete díky naší pomoci v domě snů

Bydlete díky naší pomoci v domě snů

Neustále si prohlížíte fotky interiérů, a moc byste si přál, aby i váš domov takto vypadal, ale nevíte si rady s tím, kde začít. Říkáte si, že se prostě do renovace pustíte sám, ale my vám musíme říci, že výsledek nemusí být takový, jaký jste si ho vysnil. Vsaďte na naše rady a raději využijte služeb, které vám nabízí bytový architekt praha Bydesign. Jenom my vám jsme schopni vytvořit opravdu dokonalý návrh interiéru, který oceníte. My víme, co váš dům opravdu potřebuje, proto si nechte poradit právě od nás. Jenom u nás najdete opravdové odborníky, kteří přesně ví, co je pro váš interiér, důležité. Dokážeme vám poskytnout:

Bytový architekt

  1. Profesionální jednání

K tomu, aby byl váš interiér opravdu dokonalý a byl jste s ním spokojený, potřebujete bytového architekta, který bude opravdový profesionál ve svém oboru. Jenom tak si můžete být opravdu jistý, že váš domov bude dokonalý. Pokud nevíte, kde takového hledat, využijte právě našich služeb. Jenom my vám jsme schopni nabídnout opravdu profesionální přístup, který jistě oceníte. Proto neváhejte ani minutu a spolehněte se na naše služby, které jsou opravdu dokonalé. Budete překvapený, jak profesionálně pracujeme a vykouzlíme z vašeho bytu domov snů, který vám budou všichni závidět. Je opravdu důležité v čem bydlíte, tak si na rekonstrukci interiéru dejte opravdu záležet. My vám se vším rádi pomůžeme, to nám můžete věřit.

Profesionální architekt

  1. Rychlost zpracování

Znáte to sami, ráno se vzbudíte a rozhodnete se, že už se vám nezamlouvá interiér vašeho bytu a okamžitě byste si přál změnu. Rychlost je v tomto rozhodnutí pro vás žádoucí a udělal byste cokoli, kdo by vám mohl okamžitě poradit, jak a co kde zrekonstruovat, ale nevíte, na koho se v této chvíli obrátit. Nedělejte si těžkou hlavu, protože naše firma vám ve všem poradí okamžitě. Proto využijte našich služeb. My jednáme opravdu rychle.

Globální ekonomika je ohrožena blížící se pandemií

Globální ekonomika je ohrožena blížící se pandemií

Obrovský a strmý nárůst lidí v zemích mimo Čínu, kteří jsou nakaženi koronavirem naprosto straší investory po celém světě, což ovlivňuje hodnoty akcií po celém světě. Ty dále oslabují. Na evropských trzích dochází k největším propadům za poslední čtyři roky. V pondělí 25.2.2020 zažila dokonce už i pražská burza nejvýraznější denní propad od referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Sledovaný Index PX tak oslabil téměř o tři procenta, přesněji o 2,81 procenta na 1058,69 bodu.

vývoj hodnot akcií

Tento index pražské burzy se dostal na vůbec nejnižší hodnotu od konce měsíce října v roce 2019. Analytici se shodují na tom, že největším viníkem je šíření nebezpečného koronaviru. Výrazně samozřejmě oslabují i další světové trhy s akciemi.
 

Výjimečně silný propad cen akcií také zaznamenala Itálie, kde se v posledních dnech objevují nové a nové případy nakažení tímto wuchanským virem. Nový typ viru si vyžádal v Itálii již šest obětí a země má v tuto chvíli třetí nejvyšší počet nakažených lidí na světě. Hlavní italský index odepsal již téměř procent hodnoty na akciích. Kvůli obrovským obavám z pandemie tímto virem se naopak velmi silně zvýšil zájem o zlato, ke kterému se investoři po celém světě upínají během globálních hospodářských krizí. Cena kovu se v posledních dnech vyšplhala na 1680 dolarů za troyskou unci. To je nejvyšší cena v posledních sedmi letech. V Evropě stále zůstává zájem o státní dluhopisy. Hlavně o ty americké, ale také o německé.
zlatá cihla

Nejvíce snižují panevropský akciový index STOXX600 cenné papíry těžebních společností a také automobilek. Výprodeje probíhají také v Asii. I přes to, že Čína již hlásí snižování počtu nově nakažených, Jižní Koreou a Blízkým východem se virus šíří velmi rychle. V Jihokorejském Soulu, v Sydney, v Hongkongu i Šanghaji hlásí analytici také velmi silné poklesy. Tato situace je podle médií přelomová, protože pondělní ztráty jsou okamžitou reakcí na víkendové zprávy o dalším šíření epidemie. Strach z pandemie je tedy čitelný i v oblasti ekonomiky po celém světě.

Jak si vypočítat hypotéku

Jak si vypočítat hypotéku

Jedná se v zásadě o velice jednoduchý výpočet. Ovšem spoustě z nás se lení a pak se nezelení, oproti tomu, co se říká. A vzhledem k tomu, že dnes mají lidé naprosto jiné starosti, je třeba přijít na to, jak si to tak nějak vypočíst bez toho, že bychom namáhali naše hlavy čísly a různými procenty. Pojďme se tedy na to podívat.jeden velký eurocent na bílém pozadí

Americká hypotéka kalkulačka https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/ je naprosto úžasná funkce, která nám dovolí vypočítat si, kolik nám hypotéka přinese starostí, ale i radostí a na jak dlouho jsme zavázáni ji splácet, než ji celou splatíme. Musíme být extrémně opatrní, protože takový závazek je takřka na celý život, minimálně na jeho podstatnou dospělou část, takže bychom se měli snažit tak, aby se co možná nejvíce předešlo budoucím problémům – tedy musíme jednat preventivně. A tak můžeme jednat pouze tehdy, pokud víme veškeré proměnné. Byť v reálném životě to nefunguje tak pěkně, jako v matematice, i tak se musíme snažit o to, aby se co možná nejvíce šetřilo našich budoucích peněz. Protože, když si to tak vezmete, každá půjčka je vlastně půjčka našich vlastních peněz, akorát z budoucnosti. Vy totiž všechno to, co vyděláte v budoucnu, vložíte do jedné jediné sumy a tu si využijete teď hned a okamžitě. Magické, viďte?starý telefon položený uprostřed bankovek

Jak to tedy udělat? Nejdříve si určete, na co přesně si takovou půjčku vezmete. Poté se zamyslete, jestli potřebujete více či méně – malá rada, pokud berete nemovitost, tak vždycky více, protože je pravidlem, že nemovitost stojí ještě více peněz poté, co ji koupíte.

A jakmile máte tohle všechno zvládnuté a počítáte i s tím nejhorším, můžete si s finální částkou zajít do nějaké nebankovní společnosti a požádat o pěkný úvěr, který se vám bude dobře splácet. A o to ostatně jde, vypočítat si to sám a sám se přesvědčit, že dělám správný krok. A pokud byste i tak měli obtíže či obavy, zkuste se o tomto kroku poradit s partnerem či rodičem nebo třeba i kamarádem.