Browsed by
Rubrika: Vztahy

Studená voda vás už nikdy nepřekvapí

Studená voda vás už nikdy nepřekvapí

Na ruku dobrý. Na nohu už horší. Hm, tak tam nejdu. Vypadá u vás takto podobně měření teploty před vstupem do bazénu? Není čemu se divit. Nikdo z nás si nechce skokem do bazénu přivodit teplotní šok. Každý má rád jinou teplotu vody. Jsou otužilci, kteří se rádi vykoupou v rybníku, jehož teplota se pohybuje okolo bodu mrazu. Větší část populace však vyhledává bazén ve chvíli, kdy se chce osvěžit v horkých letních dnech. Ale ani když se teploty vzduchu pohybují přes 30°C, není příjemné, když se teplota vody pohybuje hodně nízko.

Koupání v bazénu

Naštěstí žijeme v moderní době a tak si můžeme ušetřit nepříjemné překvapení. Pokud se na vás ze zahrady směje křišťálově čistý bazén a venku začíná být nesnesitelné horko, ale vy si stále nejste jistí, jestli je pro vás voda v bazénu dost teplá, nezoufejte. Nemusíte si smočit ani kousíček kůže. Záchranou pro vás bude bazénový teploměr. Že je to nuda? Ale kdepak.

Bazénový teploměr

Bazénový teploměr může být samozřejmě klasický, který můžete připevnit pomocí šňůrky z umělého vlákna a díky tomu ho vždy najdete na stejném místě. Ale také existují teploměry plovoucí, které plavou na vodní hladině. Takový teploměr může být hodně veselý, protože plovák může být například ve tvaru zvířátka. Vítat vás tedy u bazénu bude klidně kachnička, želvička nebo dokonce lední medvěd. A pokud přeci jen upřednostňujete klasiku, můžete zvolit plovoucí teploměr s dobře čitelnou teplotní stupnicí, kde teplotu vody uvidíte na první pohled. Pro milovníky moderních technologií jsou dnes v nabídce i bazénové teploměry s bluetooth aplikací, takže nemusíte z domova vystrčit ani prst.

Nemusíte už nikdy zkoušet teplotu vody v bazénu se strnulým výrazem v obličeji. Už vás nikdy nebude čekat nepříjemné překvapení v podobě ledové vody. Bazénový teploměr vás nenechá na holičkách. Vždy tu pro vás bude připraven.

Má cenu zůstat nebo je čas jít dál? Kdy je lepší vztah opustit a kdy je třeba ještě zabojovat?

Má cenu zůstat nebo je čas jít dál? Kdy je lepší vztah opustit a kdy je třeba ještě zabojovat?

Na začátku je to láska, přitažlivost a možná i zvědavost. Později mnohdy ve vztahu zůstáváme jen ze zvyku. Jak se rozhodnout, když už nevíte, jak dál? 

Má cenu zůstat nebo je čas jít dál? Kdy je lepší vztah opustit a kdy je třeba ještě zabojovat? 

Nerozumíte tomu, co se mezi vámi a partnerem děje? Nevíte, jak dál a jak problémy řešit? Přemýšlíte, zda bude lepší si sbalit kufry a jít o dům dál nebo ještě raději počkáte? Nejste jediní! Tyhle problémy trápí velkou řadu lidí a často jsou problémy i v párech, které na první pohled vypadají jako z reklamy na štěstí. Jenže, i když často nechceme, přijde vždy doba, kdy je lepší odejít, pokud se tedy necítíme ve vztahu dobře. Ona pověstná zamilovanost vždy opadne, člověk musí řešit složitější problémy, ale některé znaky vám jasně odpoví na otázku, zda ještě setrvat nebo to vzdát. A pozor! Nezáleží na tom, zda máte děti nebo ne. Chcete být přece šťastní všichni nebo ne? 

muž a žena

O dětech to není

Pozor na častou výmluvu a možná i omluvu. Mnoho párů, kterým to nefunguje, spolu zůstává a to z prostého důvodu. Kvůli dětem! Jenže i děti vycítí, že nejste spokojení, přetvařovat se nemá smysl a není to pro děti ani dobrý příklad. Nehledě na to, že čím více se budete přetvařovat, tím hustější atmosféra bude doma, budete si lhát a třeba se i podvádět. To vážně za to nestojí. Problémy se vztahu jsou jen o dvou lidech o dětech nikoliv. Na děti je třeba brát ohled, ale vy sami musíte být také spokojení. 

Zůstat ve vztahu ze zvyku nebo povinnosti, je to nejhorší, co můžete udělat, na co můžete přistoupit. Pokud cítíte, že váš vztah spěje k záhubě, stačí se zaměřit na několik jednoduchých věcí. Ty vám pomohou rozlousknout tu zapeklitou hádanku. Zůstat nebo odejít? 

i vztahy občas končí

Na tohle pozor! 

Hádky, nějaké ty rozepře, ztráta empatie, mizerný milostný život a mnoho dalšího. Je třeba to všechno vyložit na stůl. I když je jasné, že po letech vztahu spolu nebudete dovádět v posteli několikrát denně, intimita se vytratit nemůže. Pokud tomu tak je, vztah je už sám dávno odsouzen k záhubě. Stejně tak jde o to, zda si dokážete povídat, svěřovat se, máte společná témata, zájmy. Umíte spolu trávit čas? Ne každou minutu volného času, ale dokážete ještě vůbec být spolu o samotě? Pokus spolu sami jste, povídáte si? V neposlední řadě je to i o tom, co máte uvnitř sebe. 

Dokážete vás dva vidět ještě za další roky šťastné a ruku v ruce? Pokud ne, odpověď znáte, i když si ji nechcete připustit. Krok k rozchodu je těžké udělat, bolí to, ale nakonec se uleví všem. A život vám jistě naservíruje nové a možná ještě hezčí dobrodružství. 

 

Jak efektivně zhubnout?

Jak efektivně zhubnout?

Sportem k trvalé invaliditě! To je přísloví, které platí hlavně, především pokud to se sportem budete přehánět a hnát své výkony do extrému. Pokud budete cvičit s rozumem, je více než jasné, že jakýkoliv pohyb bude mít pozitivní účinky na vaše zdraví. Ovšem jaké sporty a cviky jsou nejlepší k tomu, abyste rychle zhubli? Nevíte? Pokračujte ve čtení, prozradíme vám ty nejúčinnější!

skákání na trampolíně

Asi nejúčinnějším cvikem je skákání na trampolíně. Přijde vám to jako dětinské a nudné? Jste na velkém omylu! Trampolínky jsou velice často předcvičovány i ve fitness centrech jako skupinové cvičení a těší se velmi vysoké popularitě. Jedná se o velmi účinné pohybové cvičení, díky kterému zhubnete tuky raz dva! Posilujete při skákání celé tělo – od lýtek, přes zadek až po břicho. Zaujalo vás to? Kupte si trampolínu domů! Nemusíte si hned kupovat velkou zahradní trampolínu, na které stejně nebudete cvičit. Bohatě vám postačí ta malá určená do interiéru. Levné trampolíny seženete jak v kamenných obchodech, tak v těch internetových. Prostě spektrum výběru, máte opravdu hodně široké.

trampolína na zahradě

Kromě trampolínek jsou zde i jiné velmi účinné způsoby hubnutí. Jedním z nich je i skákání přes švihadlo. Ano čtete dobře. Skákání přes švihadlo je sice povětšinou dětská zábava, ale je velmi užitečná i pro dospělé. Stejně jako skákání na trampolíně, i zde zapojujete celé tělo. Navíc oproti předešlému tipu na cvičení, zde nepotřebujete žádné speciální vybavení. Švihadlo si můžete udělat z nějakého provazu, který máte zrovna po ruce. Dokonce stejně účinné je i to, když budete jen předstírat, že máte v ruce nějaké švihadlo – budete skákat jen tak. Nicméně kdybyste od švihadle přeci jen čekali něco víc, můžete si koupit elektrické. Počítá vám přeskoky, spálené kalorie a ukazuje celou řadu užitečných informací. V obchodech ho koupíte za několik stovek.

Proč je ovoce sušené mrazem zdravé a jak se dá využít?

Proč je ovoce sušené mrazem zdravé a jak se dá využít?

Abychom ovoce uchovali co nejdéle, běžně jej sušíme. Kromě klasického sušení za pomocí vysokých teplot se využívá i sušení mrazem. V čem je to lepší?

Proč je ovoce sušené mrazem zdravé a jak se dá využít?

Čerstvé ovoce nemá příliš dlouhou trvanlivost, zvláště pak když se nám ovoce v jednom roce urodí příliš, jednoduše si jej usušíme. Klasickým způsobem je sušení ovoce za pomocí vysokých teplot, využívali jej už naši předkové a dodnes to děláme i my. Během druhé světové války se ale musela podobně jako ovoce, uchovat čerstvá i krev. A tak se vynalezlo sušení mrazem. Tento proces není tak jednoduchý, jako sušení teplem, jde o poměrně složitý proces, který potřebuje čas a využívá se k němu speciálních přístrojů. Podobně jako se kdysi tedy uchovávala krev, se dnes dá za pomocí suchého mrazu uchovávat ovoce. A má to oproti běžnému způsobu jednu obrovskou výhodu.

pexels-photo-4838747

Novinka, která vám zachutná

Lyofilizace, tedy proces sušení mrazem se sice vynalezl poměrně dost let zpátky, ovoce takto upravené je u nás docela novinkou. Mnoho lidí ještě pojem lyofilizace ještě ani nezná, kdo ale holduje zdravé výživě, jistě se s ním už setkal. Jde totiž o výživový hit a dnes jsou běžně k dostání různé druhy ovoce takto upravené. Doma si sice jen stěží ovoce mrazem usušíte, sehnat jej ale můžete takřka bez problémů. Výhody, které takové ovoce vyzdvihují, vás jistě přesvědčí, že je čas, ochutnat jej. Jahody sušené mrazem Nakliceno jsou nejznámější a nejoblíbenější, stejně tak i maliny, ovšem tento proces umožňuje usušit jakékoliv jiné druhy ovoce.

Kromě toho, že jde o zdravou a výživnou svačinku, dá se s tímto ovocem pracovat stejně jako s tím čerstvým. Hodí se tedy i pro přípravu sladkých dezertů, na pečení nebo na přípravu ovocných koktejlů. Lyofilizované ovoce přirozeně ztrácí svou původní hmotnost, je tedy o dost menší, než stejný druh ovoce v čerstvém stavu, zasytí vás však úplně stejně a navíc křupe. Právě křupavost lyofilizovaného ovoce je často vyzdvihována. Ale to není ta hlavní přednost.

pexels-photo-3326533

Uchování všech cenných látek

Pokud ovoce sušíme pomocí tepla, ztrácí se z něj valná většina cenných a zdraví prospěšných látek. Právě v tomto je lyofilizované ovoce lepší. Díky šetrnému procesu sušení mrazem se z takto upravovaného ovoce neztrácejí žádné cenné látky, vitamíny a minerály. Ovoce se tedy uchová a navíc si zachová i všechno to, co obsahuje a co je pro nás důležité. A to je jeho bezesporu největší výhoda.

Lyofilizované ovoce jste už možná i ochutnali, ani o tom nevíte. Výrobci zdravých svačinek se jej naučili do svých produktů přidávat. A jakmile tuto pochoutku ochutnáte, zamilujete si ji. Naučte se konečně mlsat zdravě a přitom i chutně.

Vánoce versus zdravý životní styl

Vánoce versus zdravý životní styl

Zdravý životní styl dnes hýbe světem. Nebylo tomu tak vždy, stačí se ohlédnout do doby před pouhými dvaceti lety, kdy tento fenomén teprve klíčil v myslích lidstva, aby se mohl připravit na výraznější explozi. Ta skutečně nadešla v současné době, většina z nás se alespoň okrajově zajímá o původ potravin, o jejich dopad na zdraví, snažíme se omezovat alkohol, přestat s kouřením a nahradit bílý cukr a rafinované polotovary něčím výživnějším.
vánoční cukroví

Vyměňte majonézu za jogurt

Zdravý životní styl zasáhl i do oslav vánočních svátků, některé tradiční recepty poupravujeme a nahrazujeme zdravějšími alternativami. Bílý cukr vystřídal třtinový hnědý nebo melasa, ztužené margaríny pak klasické máslo nebo za studena lisované rostlinné oleje.
Majonézu v salátech je vhodné vyměnit za bílý jogurt, zálivku na štědrovečerním salátu můžete doplnit olivovým olejem a trochou jablečného octa.
Do bramborových polévek je vhodné přidávat červenou čočku s pohankou, přičemž slavnostní pokrm dochutíme majoránkou a mletým kmínem.

Tradiční vinná klobása

Kdo si rád dopřává vinnou klobásu, měl by jí na Štědrý den pojídat spíše samostatně, bez přílohy. Tradiční recepty s bramborovou přílohou vytvoří z tohoto pokrmu těžce stravitelnou hmotu. Ideální je pouze dijonská nebo kremžská hořčice a eventuálně světlý chléb nebo topinky.
dortíčky s jahodami

Sváteční ovesné košíčky

Vánoční cukroví lze upéct i pro zdraví přijatelnějším způsobem, zajímavou volbou mohou být i makrobiotické, chuťově i nutričně vyvážené recepty. Jedním z nich je i návod na přípravu ovesných košíčků plněných pudinkem a ovocem. Směsí z ovesných vloček, medu, kokosového oleje a arašídového másla se plní formičky na výrobu muffin a vzniklé košíčky se pečou zhruba 15 minut na 170 stupňů. Naplní se vanilkovým pudinkem a doplní ovocem, nejlépe jahodami nebo borůvkami.

Bezpečí pro naše děti

Bezpečí pro naše děti

Myslím si, že v případě dětských autosedaček, byla většina lidí pro. Alespoň ti rozumnější. Pamatuji si ještě doby, kdy jsme, jako děti, plandaly v prostoru za rodiči, protože na klidné sezení nebylo ani pomyšlení.

·        Myslím si, že pokud by dětské autosedačky přišly dříve, ušetřilo by se několik dětských životů.
·        Mnoho rodičů bylo v přesvědčení, že pokud jsou sami upoutáni, dokáží v náručí své dítě, při nehodě, udržet.
·         Není to v lidských silách!Náraz jedoucího auta je tak silný, že Vám dítě vyletí, kdybyste ho drželi vší silou a náraz očekávali.

Bez sedačky ani metr

Odborníci radí, že je nejlepší sedačku pořídit ještě před narozením dítěte.

Pak budete mít jiné starosti. Můžete ji použít už cestou z porodnice.

1.      Autosedačka pro první roky dítěte– takzvané vajíčko. Můžete používat od narození, až do třinácti kilogramů dítěte, což je asi jeden rok. Pokud zvolíte tu, co má madlo k přenášení, bude manipulace s ní velice snadná. Tato sedačka se připíná na zadní sedadlo, proti směru jízdy. Na předním sedadle může být jen v případě, že je deaktivovaný airbag.

2.      Pokračovací autosedačka je určená pro dítě od jednoho, do čtyř let. Instaluje se po směru jízdy.

3.      Pokud kupujete sedačku pro větší děti, od čtyř let do dvanácti, je nejlépe volit tu, která má nastavitelnou opěrku zad.

Investice, která se vyplatí

Nejnovějším trendem je spojení druhého a třetího typu sedačky. Ta je určena pro děti od devíti, do třiceti šesti kilogramů.

·        Je potřeba sedačku vybírat vždy podle
–         váhy
–         výšky
–         věku.
·        Dítě nesmí sedačku přerůstat a nesmí mu být jízda nepříjemná.
–         Proto je nutné zvolit potahový materiál, který není pro dětskou pokožku agresivní a dá se prát.

Budete přeci cestovat i v létě, kdy bude mít dítě na sobě jen minimum oblečení a kousavá sedačka by mu rozhodně cestu nezpříjemnila. 

Bílé šaty nebo na psí knížku: Jaký vztah je lepší?

Bílé šaty nebo na psí knížku: Jaký vztah je lepší?

Není tomu tak dávno, kdy byli lidé, kteří spolu žijí jen tak „na divoko“, výjimkou. Dnes už je to normální jev. Mnoho lidí bere svatbu jako přežitek. Důvodem mohou být finanční prostředky, pro někoho je zbytečné vyhazovat peníze za šaty, patrové dorty a svatební hostinu. Přeci jen peníze na stromech nerostou a přiznejme si, že uspořádat dnes svatbu sic jen s nejbližšími, je pořádný zásah do peněženky. Když se dva lidé rozhodnou společně strávit život, stačí, když si budou věřit. Slovo svatba může u mnohých lidí vyvolávat i paniku. Představa, že je to opravdu napořád, a že už nikdy nebudou svobodní, je pro ně přímo děsivá.   

Společná cesta     

Adrenalinové nadivoko 

Určitě má žití na hromádce své kouzlo. Člověk se vrací domů k příteli (přítelkyni) a doma čeká většinou teplá večeře a někdo, koho zajímá, jak se ten druhý měl v práci a s kým může večer usnout u televize. Když přijde nějaká ta prudká výměna názorů a jeden z nich odejde a celou noc se nevrátí, následují další den omluvy a vysvětlování, které většinou končí dobře – je vzat na milost. V manželství člověk odejde nanejvýš do nedalekého hostince a během noci se vrátí, protože ví, že kdyby se nevrátil, bylo by mnohem těžší si manželku usmířit. A proč se tolik namáhat, když za těchto podmínek budou mít další den tichou domácnost a večer už bude zase všechno ve starých kolejích.

Manželství jako jistota

Je pravda, že člověk manželstvím tak nějak zpohodlní. Nemusí se bát, že mu ten druhý z ničeho nic odejde, protože jsou svoji a není to tak jednoduché. Lidé, kteří spolu žijí na hromádce, se musí o druhého víc zajímat, víc si ho hlídat, protože vědí, že může teoreticky kdykoliv odejít. To vnáší do vztahu určitou nejistotu, také trochu adrenalinu a možná i tvořivosti, když člověk vymýšlí různá překvapení pro toho druhého nebo plánují společné výlety.     
Na psí knížku     

Žádné ty a já, ale my

Na druhou stranu málokterá žena by se jednou nechtěla vdát. Mít na sobě překrásné šaty, cítit se jako princezna a především držet za ruku muže, který ji miluje a vědět, že to je jejich velký den (a samozřejmě si myslet, že je to napořád). Jak berou svatbu muži, nevím. Ale vím, že požádat ženu o ruku, chce hodně odhodlání. Muži mají totiž velký strach z odmítnutí. Na manželství je krásné, že už není TY a JÁ nýbrž MY. Všechny domácí starosti a problémy se řeší společně, už nikdy by člověk neměl být na nic sám. Ve skutečnosti to ovšem tak idylické není, zvláště pak po více letech.                                                                                

Zvídavé otázky nejen dětí ohledně příjmení

Když se narodí dítě rodičům, kteří jsou svoji, je z nich běžná rodina. Rodiče žijící na hromádce čeká za několik let spousta otázek typu: Proč má maminka jiné příjmení než tatínek, když Tondovi rodiče mají stejné a proč jste se nevzali, když nám paní učitelka říkala, že když se dva lidé mají rádi, vezmou se a pak mají miminko. Samozřejmě že se to dětem vysvětlit dá, ale riskujeme to, že budou už odmala považovat svatbu za zbytečnou a možná se díky tomu dostanou do konfliktu nejen se svými vrstevníky ale i s budoucími partnery.
A co si myslíte o svatbě vy?

Nejkrásnější dárek

Nejkrásnější dárek

Říká se, že o Vánocích by nikdo neměl být sám. Možnost seznámení nabízí i nejrůznější seznamovací agentury na internetu. Stačí se jen přihlásit pod jménem a heslem, a už můžete začít psát vlastní inzerát v kategorii, kterou si vyberete. Přátelé, vážná seznámení, dopisování, sport, tanec, společné cestování, společné zájmy aj. Nebo je možné odpovědět na inzeráty uživatelů, kteří již své inzeráty vložili. S fotem nebo bez. Existují i seznamovací webové stránky, které vám vyberou partnera podle vašich zadaných kritérií. Některé seznamky jsou zdarma, jiné se platí. Záleží na vašich představách a vašem výběru.
vánoční dortík
 
Pak už jen zbývá čekat na odpověď a doufat, že potkáte toho pravého nebo tu pravou.
Roman s Lenkou si dopisovali na takové jedné seznamce a po nějakém čase dospěli k názoru, že by bylo dobré se setkat. Ono setkání vyšlo na den Vánoc, tedy atmosféra kouzelná a romantická sama o sobě. O to menší v nich ale byla dušička, když se na rande chystali. „Co když si nepadnou do oka? Psaní je přece jen něco jiného…?“ honilo se jim hlavou. Nakonec vše dopadlo
nad očekávání výborně. Byla to láska na první pohled. Procházeli se po městě ve světle pouličních lamp a obchodů. Sníh jim příjemně křupal pod nohama a měsíc sledoval jejich kroky a naslouchal tichému povídání.
 mladý pár
Roman pozval Lenku do malé kavárny na čaj a vánoční dortík. Zamilované pohledy, úsměvy a další příjemné povídání. Když kolem jejich stolku procházel muzikant s houslemi a hrál vánoční skladbu, měli pocit, že hraje jen a jen pro ně. Na počest onoho zvláštního dne setkání. Pro oba to byl nejkrásnější dárek k Vánocům, protože si uvědomovali, že našli jeden druhého – jako když hledáš jehlu v kupce sena, takový měli pocit. Těšili se na setkání v příštím roce. Nebo možná i dříve, na Silvestra. Ale to nechali na další řádky, které si napíší.

Nastal čas vyměnit vaši starou brašničku za novou parádnici

Nastal čas vyměnit vaši starou brašničku za novou parádnici

Máte svou oblíbenou tašku, kabelku nebo etuji na drobné kosmetické pomůcky a neustále https://www.pietro-filipi.com/c-400-kabaty.html ji nosíte s sebou při každé příležitosti? A všimla jste si, jak je léty opotřebovaná a že nejspíše už budete potřeba ji nechat odejít do zaslouženého „kabelkového důchodu“? Víme, že když nám přiroste nějaká věc k srdci, je těžké se s ní rozloučit. Ale váš nový kabát si zaslouží nový módní doplněk. A že se módní trendy neustále mění!vysypaný obsah ženské tašky
Každá žena by měla mít originální kabelku, na kterou bude doslova a do písmene hrdá. Miláček, který voní po pravé kůži a její tvar se jen tak lehce nezničí. Dámská luxusní taška z pravé kůže s krokodýlím reliéfem je ta pravá volba! Takovou jen tak každá žena nemá, a o to nám, ženskému pokolení přece jde. Pokud potkáme, byť i kamarádku s naprosto stejnou brašničkou jakou máme my, nedělá nám to, ženám, zrovna dobře. Chceme dobře vypadat, hezky se oblékat a mít krásné moderní doplňky, které nepotkáváme na každém roku. S touto elegantní kabelkou z pravé kůže se budete těšit doma, ale i na procházkách a při dalších příležitostech, protože takový luxus si každá žena nedovolí. Proto si ho dovolte zrovna vy. Vy buďte ta, která se odmění krásou, ze které bude mít radost, a navíc praktickou krásou. Sice za ni utratíte více než je obvyklé, ale pocit, že takovou taštičku nemá každá, ten za to stojí!žena drží luxusní etuji
O materiál z kůže se musíte řádně i postarat, vyžaduje alespoň občasnou údržbu. Určitě ji nevěste na věšák, ale postavte pěkně na odstavný stoleček. Při delším nepoužívání ji klidně vycpěte jemným papírem, aby krásně držela tvar.
Vybírat můžete z větších či menších kabelek, se zapínáním na zip a v různých barvách. V základní černé nebo hnědé, ale i v šedé barvě. Běžné jsou odnímatelné nastavitelné popruhy a vychytané kovové detaily doplňků ve zlaté barvě. K vašemu elegantnímu outfitu volte stejně elegantní kabelku.
A navíc, vy si můžete na vaši oblíbenkyni nechat i vyrazit svůj monogram, a to ve vámi zvolené barevné folii – zlaté, stříbrné anebo červené. A váš originální jedinečný kousek je na světě!

Zimní sezóna na kole

Zimní sezóna na kole

Zima nemusí být obdobím, kdy vaše kolo zahálí ve sklepě a čeká na jaro. Čím dál více cyklistů se pouští do jízdy i během zimy, možná i proto, že poslední roky nebyly zimy to co dříve. Většinou se vyjíždí na kratší jízdy, než v jiná roční období, už kvůli tomu, že je větší zima a není ani tak dlouho světlo. Tím pádem jsou dny kratší a nezbývá nám ani tolik času. Na zimu je ideální mít i odpovídající kolo, které budete využívat především v zimě. Je dobré si však pořídit i jiné věci, než jen druhé kolo.
cyklista v horách
Musíte vzít v potaz nejen venkovní teplotu ale také to, že čím rychleji se pohybujete, tím je nižší teplota vzduchu. Pocitově se to může lišit až o deset stupňů. Proto je nutné se více obléci, než na běžnou aktivitu venku. Budete tedy potřebovat kvalitní funkční oblečení ale také i jiné vychytávky. Základem je zimní cyklistický dres. Ten má dlouhé rukávy a je zateplený. Zároveň je však stále funkční. Pod něj si můžete dát ještě klidně jeden klasický cyklistický dres, který zajistí ještě lepší odvod potu. Zkusit můžete třeba cyklistické dresy craft, které se vyznačují vysokou kvalitou použitých materiálů. Na dres budete potřebovat cyklistickou vestu a bundu. Bundu noste vždy, pokud bude méně než 10°C. stejně tak budete potřebovat dlouhé cyklo kalhoty a cyklistické návleky. Návleky se nosí na rukou, nohách a ale třeba také na cyklo tretry. První dva typy v zimě téměř nevyužijete, ten třetí se vám bude ale hodit, už kvůli tomu, že tretry nejsou zrovna obuv do zimy. Dají se samozřejmě pořídit i zimní tretry, ale pokud nevyrážíte na cyklo jízdu každý den, pak se většinou zrovna nevyplatí.
cyklistika na sněhu
Samozřejmostí ve vybavení na zimu je především čepice vhodná pod helmu a rukavice, které vám zahřejí ruce. Rukavice by měly být především voděodolné a hodně teplé. Pokud budete v zimě jezdit často, pak budete mít na jaře o to lepší kondici a nebudete začínat zase od nuly.