Má cenu zůstat nebo je čas jít dál? Kdy je lepší vztah opustit a kdy je třeba ještě zabojovat?

Na začátku je to láska, přitažlivost a možná i zvědavost. Později mnohdy ve vztahu zůstáváme jen ze zvyku. Jak se rozhodnout, když už nevíte, jak dál? 

Má cenu zůstat nebo je čas jít dál? Kdy je lepší vztah opustit a kdy je třeba ještě zabojovat? 

Nerozumíte tomu, co se mezi vámi a partnerem děje? Nevíte, jak dál a jak problémy řešit? Přemýšlíte, zda bude lepší si sbalit kufry a jít o dům dál nebo ještě raději počkáte? Nejste jediní! Tyhle problémy trápí velkou řadu lidí a často jsou problémy i v párech, které na první pohled vypadají jako z reklamy na štěstí. Jenže, i když často nechceme, přijde vždy doba, kdy je lepší odejít, pokud se tedy necítíme ve vztahu dobře. Ona pověstná zamilovanost vždy opadne, člověk musí řešit složitější problémy, ale některé znaky vám jasně odpoví na otázku, zda ještě setrvat nebo to vzdát. A pozor! Nezáleží na tom, zda máte děti nebo ne. Chcete být přece šťastní všichni nebo ne? 

muž a žena

O dětech to není

Pozor na častou výmluvu a možná i omluvu. Mnoho párů, kterým to nefunguje, spolu zůstává a to z prostého důvodu. Kvůli dětem! Jenže i děti vycítí, že nejste spokojení, přetvařovat se nemá smysl a není to pro děti ani dobrý příklad. Nehledě na to, že čím více se budete přetvařovat, tím hustější atmosféra bude doma, budete si lhát a třeba se i podvádět. To vážně za to nestojí. Problémy se vztahu jsou jen o dvou lidech o dětech nikoliv. Na děti je třeba brát ohled, ale vy sami musíte být také spokojení. 

Zůstat ve vztahu ze zvyku nebo povinnosti, je to nejhorší, co můžete udělat, na co můžete přistoupit. Pokud cítíte, že váš vztah spěje k záhubě, stačí se zaměřit na několik jednoduchých věcí. Ty vám pomohou rozlousknout tu zapeklitou hádanku. Zůstat nebo odejít? 

i vztahy občas končí

Na tohle pozor! 

Hádky, nějaké ty rozepře, ztráta empatie, mizerný milostný život a mnoho dalšího. Je třeba to všechno vyložit na stůl. I když je jasné, že po letech vztahu spolu nebudete dovádět v posteli několikrát denně, intimita se vytratit nemůže. Pokud tomu tak je, vztah je už sám dávno odsouzen k záhubě. Stejně tak jde o to, zda si dokážete povídat, svěřovat se, máte společná témata, zájmy. Umíte spolu trávit čas? Ne každou minutu volného času, ale dokážete ještě vůbec být spolu o samotě? Pokus spolu sami jste, povídáte si? V neposlední řadě je to i o tom, co máte uvnitř sebe. 

Dokážete vás dva vidět ještě za další roky šťastné a ruku v ruce? Pokud ne, odpověď znáte, i když si ji nechcete připustit. Krok k rozchodu je těžké udělat, bolí to, ale nakonec se uleví všem. A život vám jistě naservíruje nové a možná ještě hezčí dobrodružství. 

 

About the Author

You may also like these