Jaká je současná mládež?

Současná mládež, děti okol 15tého roku jsou úplně jiné, než byly například 20 let zpátky. Všimli jste si toho? Bohužel musíme konstatovat, že ty změny rozhodně nejsou k lepšímu a určitě je potřeba, abychom na výchově našich dětí začali trochu více pracovat, abychom se jim začali více věnovat.

Dívky, mládež, společnost.

Dříve se děti okolo 15. roku scházely, hrály karetní a deskové hry, vymýšlely různé stezky odvahy do lesů a táboráky s rodiči, trávily poměrně velké množství času u knih a vymýšlely různé zábavné hry se svými vrstevníky. V současnosti jsou děti stejného věku znuděné, nedokáží se zabavit.

V minulosti byly děti doopravdy kreativní, čas vyplňovaly smysluplnými aktivitami a rozvíjely své schopnosti a dovednosti. Rozdíly ale nebyly jen v tom, jak trávily tyto děti čas. Tyto děti byly i úplně jinak vychovávané. Pomáhaly svým rodičům, zdravily, měly úctu ke starším, nemluvily sprostě a nevymýšlely různé vylomeniny.

Neříkáme, že jsou takové všechny děti, všechna mládež, ale bohužel tomu tak ve většině případů doopravdy je. Bohužel současné děti nezdraví, nemají úctu ke starším, nemají úctu ke svým rodičům, k učitelům a bohužel ani také jeden k druhému. Tyto děti se neumějí zabavit, a pokud se nějak baví, není to žádná líbivá zábava.
Chlapec, boty, koleje.

Jak se baví současná mládež?

 

·         mobilní telefony, počítače, tablety a další technika

·         televizory, DVD a Blu-Ray disky

·         počítačové a videohry

·         hudba

·         móda, kosmetika, vlasy

·         kouření

·         šikana

Bohužel toto je aktuální stav naší současné mládeže. Myslíme si, že by rodiče měli rozhodně kontrolovat, jak děti tráví svůj volný čas a pokud zjistí nějakou z těchto aktivit, rozhodně musíte rychle zakročit a dokázat, aby děti trávily čas i jiným, smysluplnějším způsobem.

Je potřeba dětem přinášet zábavné, vzdělávací podněty a hlavně se jim neustále věnovat, i když už jim je třeba i těch 15 let. Děti jsou jen odrazem Vašeho vlivu a výchovy. Proto je smutné, pokud vidíte nevychované dítě, ale bohužel to dítě za to nemůže.


About the Author

You may also like these