Aloe vera v domě


Aloe verasice svým vzhledem připomíná sukulent, ale je z čeledi liliovité. Mnoho lidí ji v minulosti, tak dnes pěstuje ve svých domovech. A její chladivý gel používají k léčbě odřenin, popálenin či řezných ran.
 malá aloe vera
Aloe jako pokojovka
Tato rostlina je velice nenáročná na pěstování v pokojových podmínkách. Snáší dobře i pobyt v místnostech, kde je sušší vzduch, v blízkosti topení. Stačí, když ji nezapomeneme 1 x za týden zalít. Za to málo, co od nás potřebuje nám přímo v domácnosti poskytuje své hojivé listy. Máme je „po ruce“ vždy čerstvé. A ještě dokáže zbavovat vzduch v místnosti znečištění! Podle odborníků z NASA je tato rostlina jednou z nejúčinnějších „čističů“ vzduchu.
 řez aloe vera
Aloe jako léčivá rostlina
Nejvíce léčivých sil má aloe v gelu listů. Chrání ho listy s pevnou kůrou. Vrstvička kůry těsně v blízkosti gelu má ovšem projímavé účinky. Proto pozor při domácí přípravě nápojů z tohoto gele. Vystavujeme se riziku, že při zpracování se do nápoje dostane i tato pro naše účely nežádoucí část rostliny. Nápoj by se nám mohl proměnit spíše v projímadlo. K domácímu léčení je tedy doporučováno použití zevní. List, který budeme používat by měl být z rostliny staré alespoň tři roky. Po odříznutí ho rozřízneme podélně. Postižená místa potřeme gelem. Část takto připraveného listu můžeme také na ránu přilepit náplastí a nechat pár hodin účinkovat.
Pomáhá nám hojit a odstranit:
·        menší popáleniny, odřeniny, pořezání
·        bodnutí hmyzem
·        opar
·        akné
·        bradavici
·        plísňové choroby
·        bolest kloubů
·        vypadávání vlasů a lupy
 
Co říkají o aloe odborníci
Podle lékařů a výživových poradců je aloe vhodná k léčení zánětů, snižování horečky a bolestí. Látky, které tato rostlina obsahuje dokáží podporovat nervový systém, regulují hladinu cukru v krvi a také množství cholesterolu. Působí příznivě na trávení. Obsahuje steroly působící v našem organismu zásaditě. Chrání před překyselením žaludku a problémy s pálením žáhy. Dále nám přináší pro tělo prospěšné enzymy, minerály a stopové prvky. A také vitaminy (C, E, skupiny B), beta karoten a cholin.

About the Author

You may also like these

No Related Post