Zimní sezóna na kole

Zima nemusí být obdobím, kdy vaše kolo zahálí ve sklepě a čeká na jaro. Čím dál více cyklistů se pouští do jízdy i během zimy, možná i proto, že poslední roky nebyly zimy to co dříve. Většinou se vyjíždí na kratší jízdy, než v jiná roční období, už kvůli tomu, že je větší zima a není ani tak dlouho světlo. Tím pádem jsou dny kratší a nezbývá nám ani tolik času. Na zimu je ideální mít i odpovídající kolo, které budete využívat především v zimě. Je dobré si však pořídit i jiné věci, než jen druhé kolo.
cyklista v horách
Musíte vzít v potaz nejen venkovní teplotu ale také to, že čím rychleji se pohybujete, tím je nižší teplota vzduchu. Pocitově se to může lišit až o deset stupňů. Proto je nutné se více obléci, než na běžnou aktivitu venku. Budete tedy potřebovat kvalitní funkční oblečení ale také i jiné vychytávky. Základem je zimní cyklistický dres. Ten má dlouhé rukávy a je zateplený. Zároveň je však stále funkční. Pod něj si můžete dát ještě klidně jeden klasický cyklistický dres, který zajistí ještě lepší odvod potu. Zkusit můžete třeba cyklistické dresy craft, které se vyznačují vysokou kvalitou použitých materiálů. Na dres budete potřebovat cyklistickou vestu a bundu. Bundu noste vždy, pokud bude méně než 10°C. stejně tak budete potřebovat dlouhé cyklo kalhoty a cyklistické návleky. Návleky se nosí na rukou, nohách a ale třeba také na cyklo tretry. První dva typy v zimě téměř nevyužijete, ten třetí se vám bude ale hodit, už kvůli tomu, že tretry nejsou zrovna obuv do zimy. Dají se samozřejmě pořídit i zimní tretry, ale pokud nevyrážíte na cyklo jízdu každý den, pak se většinou zrovna nevyplatí.
cyklistika na sněhu
Samozřejmostí ve vybavení na zimu je především čepice vhodná pod helmu a rukavice, které vám zahřejí ruce. Rukavice by měly být především voděodolné a hodně teplé. Pokud budete v zimě jezdit často, pak budete mít na jaře o to lepší kondici a nebudete začínat zase od nuly.

About the Author

You may also like these