Sport aneb efektivní nástroj proti stresu

I když je považována určitá míra stresu coby nabuzující atribut k úspěšnému výkonu, ale nadmíra stresu je samozřejmě velmi škodlivá. Vědci bylo zjištěno, že jestliže trpí tělo, slábne duše a naopak. Dnešní moderní doba je viníkem způsobujícím stres. Jak se efektivně bránit? Nejúčinnější prevence? SPORT!
 horolezec na skále
Boot Camp aneb seznamte se s tímto sportem
 
Jestliže máte nejen problémy se vstáváním do práce. Potýkáte se s nadměrnou pracovní zátěží či jiným problémem? Postačí jednou okusit tento sport a během několika dní se dostaví pozitivní výsledek. Sport, jenž je založen na základu výcviku amerických mariňáků, avšak je vhodný i pro běžné cvičence, kteří jsou po zdravotní stránce v pořádku. Venkovní sport zahrnuje dřepy, kliky a další sportovní prvky, které jsou známé pro většinu i ze školního tělocviku. Nicméně nutno podotknout, že tento sport získává stále na větší popularitě i u nás.
 boty na běh
Běh coby sázka na jistotu
 
Sport, který prakticky nic nestojí. Jen je zapotřebí investovat do kvalitní běžecké obuvi. Jedná se o jednu nejpřirozenější pohybovou aktivitu pro člověka. Běh dokonale pročistí hlavu, prokrví mozek a je nepřekonatelnou pomocí v rámci zdolání životních překážek. Vyběhnout můžete v jakoukoli hodinu. Běh si můžete užít v lese, na polní cestě apod. Běhat můžete sami nebo si přizvat parťáka. V některých městech jsou i pořádány hromadné běhy, které tak vedou k lepší motivaci.
 
Vyboxujte veškerý splín a stres
 
Box je velmi efektivním sportem pro vybití veškeré negativní emoce. Box si můžete dopřát jak v tělocvičně a docházet i na různé hodiny spojené s tímto sportem. Nicméně velmi pozitivní je, že se jedná o sport, který můžete provozovat i doma. Postačí jen zakoupení boxovacího pytle, jeho adekvátní umístění a s chutí do toho. Dejte vale nejen stresu.
 
Power jóga aneb lepší verze klasické jógy
 
Jedná se o dynamičtější variantu v rámci jógy. Vše prověřeno na základě více jak tisíce let. Duševní rovnováhu a léčbu zaručuje maximální a velmi striktní koncentrace, která je propojená prvky pilates a aerobiku. Výsledkem je mnohem vyšší psychická pohoda, zvýšená odolnost a lepší postava.
 cvičení v legínách
Vsaďte na horolezectví
 
Pro někoho může jít o více adrenalinový sport, nicméně v sobě ukrývá i nabídku v rámci neopakovatelného zážitku, vytrvalosti i patřičného smyslu pro detail. Už jen v rámci užití si přírody zapomenete na každodenní starosti. Velký podíl na tom má samozřejmě i maximální soustředění při lezení po skále, že nemáte možnost myslet na vaše starosti a problémy.

About the Author

You may also like these

No Related Post