Skříně, která vám padnou na míru

Co se nábytku týče, výběr v obchodech je ohromný, a sortiment nabízí pestrou škálu možností. Mnohdy nám však ani tak nepasuje nic z nabídky, a přemýšlíme, jak nejlépe zakombinovat nábytek tak, aby splňoval veškeré naše potřeby, a zároveň krásně zapadl do rozložení domu. A právě úložný prostor, který nabízejí skříně, komody, nebo třeba knihovny, lze krásně zakomponovat, pokud si necháte vyrobit vestavěnou skříň na míru. Jak na to?

vestavěná skříň

Změřte si prostor

Pokud toužíte po perfektně padnoucí skříni, je nejprve nutné změřit prostor, na kterém má tato skříň stát. Změřte si tedy výšku, šířku, a nejlépe i předpokládanou hloubku. Měření proveďte několikrát, ať je váš výsledek co nejpřesnější. Skříň může dosahovat až ke stropu, a vy tak využijete maximum prostoru pro ukládání věcí. Dbejte však na to, že maximální výška by neměla přesahovat 280cm. Šířku skříně si zvolíte sami, ale je potřeba rozvrhnout jednotlivé moduly, tedy části skříně, tak aby i jejich prostory byly optimální. Značkou ideál je, pokud jeden modul měří na šířku v rozmezí 50 až 100cm. Hloubka skříně by měla být něco mezi 60, až 70cm. Při závazné objednávce si výrobce obvykle sám prostor zaměří, ale pro cenovou kalkulaci, a předběžný 3D návrh, potřebujete znát rozměry.

Vyberte si materiál

Je důležité volit správný materiál, aby vám skříně vydržely co nejdéle. Co se dekoru týče, je výběr skutečně rozmanitý. Kvality pak dosáhnete ideálně s kombinací lamina, a hliníkového rámu. Pokud toužíte po prosklených dveřích, je nejlepší volbou pro výplň právě sklo Metalac Sten-skrine.cz, které rovněž seženete v různých designových provedeních.

prázdná šatna

K čemu skříň poslouží

Aby vám skříň skutečně padla na míru, je potřeba vědět, k čemu má přesně sloužit. To jednoduše znamená, rozvrhnout si jednotlivé moduly tak, aby do nich perfektně padlo vše, co zde hodláte ukládat. Tak si rozvrhnete, ve kterých modulech počítat s šatní tyčí, ve kterých s policemi, a kde chcete pouze prázdný prostor.

Jak zvolit dodavatele?

Ideální volbou je firma s vlastní vzorkovou prodejnou, nebo studiem, kde si můžete osobně prohlédnout jednotlivé materiály, a návrhy. Osobní kontakt je vždy ideální. Jednou z největších a nejspolehlivějších firem na českém trhu je pak společnost STEN skříně.

About the Author

You may also like these