Čemu věnovat pozornost u ponožek na tenis

Tenis je sport nesmírně náročný na pohyb dolních končetin. V podstatě jsou tu nohy pevnou základnou, která umožňuje adekvátně reagovat na vzniklou situaci na kurtu a zařadit vhodný úder tenisovou raketou. Ze zcela zjevných důvodů se tenis hraje ve speciální obuvi, jejíž název je také od tohoto sportu odvozen – tenisky. Jistě si nedokážete představit, že byste zápas odehráli v sandálech, těžkých trekových botách nebo dokonce v dámských lodičkách. Tenisky musí být dostatečně pevné a zároveň ohebné a přizpůsobivé, aby noha měla v obuvi stabilní oporu, ale to není vše. Tenis se hraje i ve speciálních ponožkách.

pohyb na tenisovém kurtu

Kdybyste hráli tenis pouze v teniskách bez ponožek, vnitřní materiál bot by vám neumožnil takový pohybový rozsah, jako při hře v ponožkách. Vnitřní stélka a výstelka bot není přizpůsobena kontaktu s bosým chodidlem, je zhotovena ze syntetického materiálu a ten neodvádí dostatečně váš pot, tedy pohyb po kurtu by byl přinejmenším nepříjemný.

obuv na tenis

Ponožky na tenis tedy potřebujeme hlavně kvůli odvádění potu, a to umožní pouze přírodní materiály. Absorpce vlhkosti je rozhodující faktor pro úspěch při hře a další podstatnou skutečností je schopnost eliminovat zárodky patogenů, jako jsou zejména plísně a některé bakterie. Buďte při výběru ponožek pro tenis a badminton pozorní a dejte přednost čistě přírodnímu vláknu před syntetickým. Ponožky by měly být konstruovány tak, aby pevně objaly chodidlo, ale zároveň aby neškrtily a samozřejmě aby v nich noha nepodkluzovala a měli jste stále pocit stability i při náročných pohybech.

Náročné tenisové zápasy mohou vyžadovat více párů ponožek, které byste měli mít v rezervě s sebou a včas se mohli na kurtu či v šatně převléknout. Pamatujte, že noha je v obuvi zcela uzavřená, a že se tím více potí, zvláště pak za velmi teplého počasí, což je pro tenisový sport obvyklé.

About the Author

You may also like these