Elektronika škodí očím

Může škodit

Není pochyb o tom, že elektronika nám významně pomáhá v řadě ohledech, přičemž je opravdu v dnešní době zapotřebí. Čas na ni tráví snad všechny věkové skupiny, protože i děti na základní škole mají hodiny informatiky, aby se s ní seznámili, protože hodně lidí pracuje například na počítači v práci. Samozřejmě je hodně dalších možností, co na ní můžeme dělat, kdy řada lidí hraje počítačové hry, kdy se odreagují, a navíc si užijí hodně zábavy. Jak na ní budete trávit čas je jen na Vás, akorát není výhodné to s ní přehánět.

statistika na notebooku

Samozřejmě třeba v práci je nutnost trávit s ní třeba hodiny denně. Následně je však dobré odreagovat se třeba v přírodě, abyste zase u ní doma neseděli dlouhé chvíle. Mohlo by to přejít až v závislost, kdy lidé nevěnují dostatek pozornosti reálnému světu, což je rozhodně problém. Třeba na mobil je mnoho aplikací, které nám ukazují, kolik času na něm trávíme a s jakými aplikacemi.

Modré světlo

Rozhodně bychom měli pamatovat na naše oči, protože problémem je, že se musí na obrazovku dost soustředit, čímž významně méně mrkají a chybí jim dostatečné zvlhčování. Proto je potřeba dávat si pravidelné přestávky. Problémy s očima se často projeví v špatném vidění do dálky. Samozřejmě svůj zrak nesmíme podceňovat, přičemž zhoršuje se přirozeně s věkem, takže v případě problémů je zapotřebí navštívit lékaře. I takové brýle jsou důležité, aby se dále už nezhoršoval.

mobilní telefon

Rozhodně se vyplatí používat brýle pohlcující modré světlo, protože to naše oči ochrání před světlem, které není pro tělo přirozené, takže mu dělá problém. Je výhodné mít brýle nasazené, když sledujeme televizi, mobil, počítač a tak dále. Brýle jsou v dnešní době opravdu hezkým designovým doplňkem, a proto vypadají skvěle. Takže je klidně můžete nosit v práci, přičemž nejde ani poznat, že mají za účel filtrovat modré světlo.

About the Author

You may also like these