Někde půjčí, někde ne

Půjčku u nás potřebuje čas od času nejspíše každý. Někdo proto, aby si pořídil své vlastní bydlení, někdo proto, aby si ho zvelebil, někdo potřebuje kapitál pro rozjezd nebo záchranu vlastního podnikání a někdo třeba na něco z celé řady dalších důvodů.

Člověk si tak nejednou v duchu a možná nejen v duchu řekne, že on je přece spolehlivý, že jsou jeho úmysly čisté a je si jist, že na tom bude dobře a proto není důvod, proč si nepůjčit. A zamíří do banky.
prasátko a znak dolaru

Jenže banka jeho přesvědčení nejednou nesdílí. Nemá ho prokouknutého a proto mu nedůvěřuje ani tehdy, když by mu důvěřovat mohla. A tak se na podobného žadatele nahrne celá hora úkolů, které je potřeba splnit, má-li mít naději na získání nějaké té půjčky. Musí dokládat své příjmy, musí poskytnout garanci, že se jeho dostatečné příjmy v dohledné době nerozplynou jako pára nad hrncem, musí prokázat, na co že ty půjčené peníze vlastně potřebuje. A bankéři se rovněž pídí, zda dotyčný žadatel není zadlužen už i jinde či zda nemá nějaké ty záznamy v registrech dlužníků.

Je toho spousta, co banka vyžaduje. A sebemenší problém nebo i pouze domnělý problém může vést k definitivnímu zamítnutí takové žádosti.

A co máte dělat, ocitnete-li se na místě takového odmítnutého žadatele? Neváhejte a .

Na rozdíl od bank totiž nejsou nebankovní společnosti zase až tak cimprlich, nemají zase až tak přísná a striktně daná pravidla. A tudíž tu může uspět i ten, kdo už má nějaký ten hřích z minulosti, kdo už někdy klopýtnul a nyní možná už skutečně neví kudy kam.
znak liber

Tady se nikdo zase až tak moc nezajímá o to, jaké jsou žadatelovy příjmy, významnou roli tu nesehrávají ani ony neblahé záznamy v registru dlužníků ani jiná případná negativa. Tady se člověku daleko více důvěřuje a je tak daleko pravděpodobnější, že se tak žadatel potřebných peněz i dočká. A to klidně i za podmínek srovnatelných s těmi, jež se nabízejí v klasických bankách

Jistě, nebankovní společnosti tím podstupují poněkud vyšší riziko a tudíž musí žádat i o něco vyšší úroky, jenže i tak jsou jejich nabídky vesměs poměrně výhodné. A to zejména tehdy, zaručí-li se takový žadatel za půjčené peníze vlastní nemovitostí. Protože ta nebankovní společnosti jako záruka plně dostačuje a není tak důvod dělat další obstrukce.

A člověk si tak přijde na své. Může si tu půjčit. Ovšem každopádně by si měl už předem spočítat, zda bude schopen dostát svým závazkům. Aby nakonec kvůli ‚velkým očím‘ o onu nemovitost kvůli nesplácení nepřišel.


About the Author

You may also like these

No Related Post