Zařiďte se podle sebe

Když se řekne spojení – nejnáročnější místnost v domě – co se Vám vybaví jako první? Mnoho lidí si hned vybaví svůj obývací pokoj, jelikož ve většině domácností má tato místnost více funkcí. Může to být pokoj například:

obývák

Hostitelský
Reprezentativní
Jídelna
Pracovna
Místo odpočinku
Posezení pro celou rodinu

gauč

Proto bychom měli svůj obývací pokoj vybavit tak, aby všechny tyhle funkce splňoval, ale zároveň nebyl zaskládán nábytkem a působil dostatečně vzdušně a světle. Že je nemožné všechny tyhle požadavky skloubit dohromady? Při chytrém nakoupení a správném rozmístění nábytku jde všechno.
Měli bychom si obyvák rozdělit na určité zóny, klidně je pomyslně oddělit například nábytkem či paravánem nebo barovým pultem s policemi, ale tak, abychom nebránili pronikajícímu světlu od oken. Můžeme použít dokonce také víceúčelový nábytek.

Také dokážeme pokoj opticky odlišit rozdílným použitím barev nátěru na stěnách či použitím vhodných tapet, využít můžeme také třeba velkou květinu v květináči či menší stromek, palmu a podobně.
Srdcem každého obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava , který by měla být umístěna naproti televize a v místnosti tak, abyste z ní měli dostatečný rozhled na všechno a všechny v místnosti. Pokud máte v pokoji málo prostoru, je vhodné si pořídit sedačku rozkládací, která složená nezabere moc místa, ale vystačí pro Vaši rodinu – no a pokud Vám přijde návštěva, můžete sedačku rozložit a získat tím další prostor na sezení, případně na spaní, pokud by se Vám večerní návštěva protáhla.

sedačka

Místo můžeme ušetřit také například tzv. hnízdovými stolky, které můžeme zasunout pod sebe, tak že utvoří malý stolek anebo z něj sestavíme policovou skříňku.

Komody či skříňky doporučujeme na kolečkách, abyste s nimi mohli jednoduše pohybovat v případě, že potřebujete najednou více místa. Existuje spoustu takových pomocníků a vychytávek do domácnosti, které Vám dokážou hodně usnadnit běžný den.

About the Author

You may also like these

No Related Post