10 věcí, které pořádkumilovní lidé dělají každý den

1. Vždy si ustelte

Pořádkumilovní lidé nikdy neopouštějí dům, aniž by si neustlali postel. Vzhledem k tomu, urovnaná postel vypadá opticky dobře pro pořádek a odpočinek v ložnici, protože zabírá obvykle velkou část ložnice. A ve večerních hodinách je také mnohem hezčí otočit deku a skákat do elegantně srovnané postele.
postele pro děti

2. Používejte myčku

Pokud v myčce umýváte každý večer nebo nejpozději ráno všechno nádobí najednou, nepotřebujete jej nejdříve mýt klasicky v dřezu. Pokud nemáte myčku, umyjte nádobí raději ihned. Protože jakmile se šálky a talíře nahromadí, je těžší se překonat a opláchnout.
nádobí nad myčkou

3. Perte prádlo pravidelně

Každý, kdo pere své oblečení pravidelně, zabraňuje tomu, aby mu hora špinavého prádla přerostla přes hlavu. Výhoda: ve skříni je vždy dost spodního prádla. A máte vždy dostatek místa na sušení prádla.

4. Uklízejte oblečení

Kdo by nechtěl večer hodit oblečení do rohu a lehnout si rychle na gauč? Každý, kdo to dělá každý den, zve si do bytu chaos. Uklizené a srovnané oblečení můžete nosit ještě jednou, aniž byste jej museli prát a žehlit.

5. Uklízejte kuchyň

Postel má magickou přitažlivost. Ale lidé milující pořádek nejdřív vyčistí kuchyň. Špinavé nádobí, hrnce a pánve dají do myčky nebo je opláchnou. Nemusíte se o to starat ráno, když máte na starost jiné věci. Kromě toho, kuchyně (nebo dokonce celý byt) pak nevoní po jídle, které jste měli předchozí večer. jako jídlo v noci.

6. Vynášejte odpad

Organický a zbytkový odpad je obvykle rychle patrný. Pak nemáte jinou možnost, než vynášet odpadky okamžitě, pokud se chcete vyhnout (zejména v létě) nepříjemným pachům a ošklivým muškám. Odpadní papír a odpadní sklo na druhou stranu nepřitahují tolik pozornosti, zejména když jsou ukládány například ve sklepě.

7. Občas sem a tam uklízejte

Zatímco se těstoviny vaří, vy můžete jít vyhodit krabičku na těstoviny do odpadu nebo umýt nůž a prkénko. Tak si uchováváte nejen přehled a pořádek, ale chytře využíváte čekání a nakonec můžete využít čas na hezčí věci, než je úklid.

8. Uspořádejte si věci

Krabice, koše pomáhají udržet chaos pod kontrolou. Všechny věci, které nepotřebujete (např: katalogy, prodejní letáky atd.), hoďte hned do odpadu, než se nahromadí doma. Důležité dokumenty patří do složky nebo krabici. Nic se neztratí a všechno má své místo.

9. Plánujte dopředu

Každý, kdo ve večerních hodinách zvažuje, co si chce vzít ráno na sebe, šetří ráno čas a nemusí se hrabat skrze skříň pro správné oblečení.

10. Nic neodkládejte!

Každý, kdo si váží pořádku, řeší věci stejně. Nepotřebné obaly jsou okamžitě odstraněny a zlikvidovány. To, co se nelíbí nebo se ukáže být špatnou koupí, bude připraveno na vrácení (což nakonec ušetří ještě více peněz). Nákupy jsou ihned rozbaleny a uklizeny, dopisy okamžitě otevřeny a případně umístěny do složek, zbytečné zásilky jsou okamžitě vyhozeny do koše. Kdokoli, kdo nic neodkládá, ale řeší věci hned, udržuje se od stále rostoucí hory úkolů, které se samy o sobě rozhodně nerozpustí ve vzduchu.

About the Author

You may also like these

No Related Post