Voda hučí po …

Ano, po lučinách v naší hymně, jenže ona může bohužel hučet i zcela jinde. A to blízko nás, a to tak silně, že ji lze zachytit mikrofonem. Ale to jsme již příliš daleko, začněme od začátku.

Nářadí k opravě trubek

Pokud si kontrolujete spotřebu vody, odhalíte zradu velmi brzy, ale pokud tak nečiníte, objevíte ji až tehdy, kdy vám přijde vyúčtování. Vy přibližně víte, co platíte, ale najednou je to o hodně více a vy netušíte proč. Odpověď je jednoduchá. Někde blízko máte únik vody. V panelákovém bytě na to většinou přijdete, ale máte-li rodinný dům, může nastat problém. Kde to může unikat? Když pak vyloučíte celý dům, berete krumpáč a jmete se kopat k potrubí. Budete hledat prasklinu. No, budete, zkusíte to, abyste zjistili, že na to prostě nemáte. A to nepočítám fakt, že nemusíte vědět, kudy k vám voda teče. Tedy přesněji, kde je potrubí položeno. Proto s tím švihnete a nevíte co dál. A proto je zde tento článek, aby vám poradil. Nezištně a zcela zadarmo.

Detekce úniku vody totiž není jednoduchý problém, ale to vy už vlastně víte. Proto klikněte na ten modrý link o kousek výše a máte vše vyřešeno. Firma A.K. servis má takovou techniku, že únik vody objeví i kdyby byl třeba na Aljašce.

Únik vody ve sklepě

No dobrá, no, tak tedy tam zrovna ne, ale pokud je u vás, bude únik objeven a po dohodě i ihned provedena náprava věci. A nemyslete si, že firma umí pracovat pouze s mikrofonem, jak psáno na začátku článku. Kdepak. Byť je to zařízení hodně speciální a vysoce citlivé, pracuje se i s jinými prostředky. Každý z nich má něco do sebe a každý z nich se na nalezení závady podílí svým způsobem.

Firma určí únik s velikou přesností, není tedy třeba použít dynamitu na polovinu koupelny, ale asi bude stačit vybourat dvě kachličky, a to ještě proto, aby tam byl přístup. Protože právě přesnost je v tomto případě mimořádně potřebná.

About the Author

You may also like these