Internet jako nástroj blbů

Kdo by to byl řekl, že jednou ten největší nástroj poznání bude i největší nástroj na šíření nepravd, hoaxů a hloupostí. A že se jedná o skutečný problém? To vám potvrdí snad každé medium, každá veřejnoprávní televize, každý lékař, každý advokát, každý odborník – úplně všichni do jednoho by vám řekli, že sice je internet fajn, ale lidi příliš nepřemýšlejí, když berou info z internetu a pak to všechno tvrdí a vůbec si to neověří. A to je na tom to nejhorší.
ruka se stříkačkou
Proto vznikl v jednadvacátém století movement Flat Earth, neboli placatá země, což je naprosté plivnutí do tváře jakémukoliv člověku, který má IQ větší než 80 a umí se sám nakrmit, aniž by mu maminka vozila KFC. Nebo nejrůznější mýty o očkování, které se šíří jako divé a lidi, hlavně maminky, tomu bezbřeze věří a říkají si:“ AHA! Takže za to nemůže genetika, ale nějaké očkování! Mám tě!“. A nejhorší je, že některým hoaxům věří i odborníci. Nebo možná nevěří, ale určitě chtějí více zakázek, tak jdou s alternativním proudem.
hlava králíka

Plivanec do tváře pravdy

Od alternativních webů až po anti-vaccine, všechno je to jedna velká snůška ignorantů, kteří v životě snad neviděli odbornou knihu nebo učebnici. Nejenže by si stačilo vyjet pár informací na internetu nebo si najít jiný článek a na základě komparativní metody nějak odlišit pravdu od nepravdy, ale ještě bychom si všichni ušetřili třeba takový mor, který se díky lidem, kteří nechtějí očkovat, znovu objevil. Nejhorší je, že jak se celková imunita lidstva snižuje působením těchto pablbů a uřvaných matek, tak se do hledáčku nemocí dostávají i lidé, kteří mají příliš slabou imunitu, aby se mohli dát očkovat. A ne, nemají slabou imunitu vůči AUTISMU, ale vůči bakteriím a virům nemocí, oslabených a obsažených ve vakcínách. Protože to je ve vakcíně. Oslabený virus či bakterie, ne autismus.

About the Author

You may also like these

No Related Post