I pacifista by měl znát pár dobrých hmatů

Nikdo Vás nechce vystrašit tím, že na každém kroku na Vás číhá nebezpečí. Ale ono se říká, že když stále na něco myslíte a obáváte se toho, určitě Vás to postihne. Jako byste to přivolávali. Takže nemůžete vyjít do ulic s myšlenkou, že Vás napadne nějaký pobuda a bude Vás chtít okrást. A to je ten lepší případ.
výuka sebeobrany.jpg
Jenže znát dobré obranné chvaty? To není nikdy na škodu.
Existuje samozřejmě spousta účinných možností, jak sebe sama ochránit v případě napadení , ale znáte tyto možnosti? Umíte je použít?
Není jednoduché použít obranné hmaty, když jste se ještě nikdy neocitli v situaci, kdy Vás někdo fyzicky napadne.
Jak zareagujete? Ztuhne Vám krev v žilách? Zastaví se Vám dech? Máte pocit, že Vaše srdce se ocitlo v krku? Ztěžknou Vám ruce i nohy tak, že se nemůžete ani pohnout? Nebo jste schopni nejpozději okamžitě reagovat tak, jak Vám velí Vaše naučené karate, nebo připravený paralyzér v kapse? Jak budete reagovat, to, bohužel, nevíte. Simulované situace nejsou tak dokonalé, jako situace v nebezpečné realitě. Přesto Vám pomohou zkoncentrovat síly a získat čas na útěk.
Přesto i Vy, kteří jste odpůrci násilí, musíte vědět, jak se sami ubránit agresorovi, který by Vás teoreticky mohl napadnout. A vlídným a upřímným slovem to vážně nebude! Potřebujete v nebezpečné situaci získat čas na přivolání pomoci, nebo k rychlému úprku. A k tomu získání potřebného času Vám pomůže právě fyzická obrana.
aikido trenink.jpg
Zapište se hned.
Mnoho společností pořádá kurzy sebeobrany, bojových umění pro začátečníky, Krav Maga, Sorudo a podobně. Neváhejte, nepřemýšlejte nad svým pacifistickým přesvědčením. Agresor v dané chvíli nepotřebuje psychologický rozbor své osobnosti, nebo otázky typu: Proč to děláte? Potřebuje peníze, třeba na fet. A většinou bývá ve stavu, kdy nedomýšlí důsledky svého jednání a kdy mu je naprosto jedno, jakým způsobem získá Vaše peníze.
Uvědomte si, že Vy se agresorem nikdy nestanete. Dokonce ani v momentě, kdy budete muset použít násilí. Vy se jen budete umět ubránit!

About the Author

You may also like these