Ekologické oblékání je v kurzu

Spousta mladých lidí se v současné době zajímá o to, jak a kde jsou vyráběny věci, které na sobě nosí. Je pro ně důležitější ekologický a sociální dopad, než cena. Místo nadnárodních korporací si vybírají lokální, malé obchůdky anebo rovnou nakupují v second handech.

Je samozřejmě skvělé, když podpoříte místního výrobce i prodejce a koupíte si kus oblečení, který bude sice dražší, ale vydrží vám spoustu let. Naproti tomu nákup v obchodech jako je H&M, Takko či New Yorker vám nabídne zboží levné, ale na sto procent nekvalitní. S takovým se můžete po několika vypráních rozloučit, protože se vám prakticky rozpadne pod rukama.
obchod s oblečením

Najděte své skříni jedinečný poklad

Navštěvovat second hand vám možná přijde divné, ale můžete v něm najít skvělé kousky, které nebude mít nikdo ve vašem okolí. Navíc hodně ušetříte a přispějete také k recyklaci. Věřte, že to bude výhra pro všechny strany. Musíte ale vědět, jak postupovat a nenakoupit špatně.

Především si musíte uvědomit, jestli je to pro vás. Pokud nesnášíte přehrabování a procházení celého obchodu krok za krokem, tak raději jděte do místního obchůdku. Počítejte s tím, že ne všechno je dobře značené a věci za plnou cenu byste si vždycky měli vyzkoušet. Ani u bavlněného trička bez zkoušky nepoznáte, jestli vám sedí nebo ne. U drobných kousků nebo oblečení ve slevě, za které dáte deset nebo dvacet korun se vám to samozřejmě nevyplatí.
oblečení shop

Vše má svůj čas

Rozhodně nechvátejte. Projdete spoustou sepraných a vytahaných kalhot, triček i svetrů, ale to pravé jednou najdete. Nekupujte, co se vám na sto procent nelíbí. Když bude někde povolený šev, tak to nevadí. Myslete ale na to, že zboží jde do “sekáče“ vyprané a desinfikované, takže skvrny na něm už určitě nepustí. Kvůli desinfekci si vše po koupi musíte pochopitelně vyprat, ale stačí jen program s nižší teplotou a váš prací prášek, aby vše vonělo tak, jak to máte rádi .

Na nic nečekejte. Klidně se v obchodě zeptejte, kdy dovezou nové zboží a jděte tam potom co nejdřív. Dobré kousky zmizí rychle a vám na výběr už potom nic moc nezůstane. Před koupí si také zkontrolujte cenu a přepočítejte si jí, než půjdete k pokladně. Na všem nemusí být cedulka a paní u poklady se může snadno přepočítat. Přejeme hodně štěstí a přepychových úlovků.

About the Author

You may also like these

No Related Post