Věnujte prevenci zbytnělé prostaty dřív, než bude pozdě

Když se posadíte do zubařského křesla a dobře víte, že zanedbáváte dentální hygienu, nemůžete očekávat, že z vás bude zubní lékař zrovna nadšený. Naopak vám může začít vysvětlovat, čeho jste se dopustili, a že namísto prevence bude nutné provádět radikální a ne zrovna příjemné zásahy v ústní dutině. Léčba poškozeného chrupu a dásní je totiž nákladnější a pro pacienta to znamená prosedět dlouhé hodiny v zubní ordinaci.

nedopalky cigaret

Zajímavé je, že u dentální hygieny to obvykle zabírá a mnoho lidí si na správné čištění zubů dává pozor, zatímco ostatním částem těla se tolik pozornosti nedostává. Možná je to i tím, že zatímco k zubaři docházíme pravidelně na kontroly, u tělesných orgánů se to obvykle řeší až příliš pozdě nějakým komplikovaným selháním.

nezdravý jídelníček

Podobné je to i se zbytnělou prostatou. Její léčba je opět nákladná a mnohdy velmi nepříjemná, stejně jako projevy samotné nemoci. Velmi důležité je zaměřit se hlavně na opatření, aby k těmto potížím nedocházelo.

opilý muž

Zdravý životní styl není jen prázdné slovo

První, co si musí každý uvědomit, je, že změna životosprávy a životního stylu není jen na papíře, a že má skutečný význam. V první řadě se snažte omezit stres, to je totiž největší zabiják moderní doby. A pokud to přímo nejde, užívejte byliny, které vám od stresu pomohou. Jsou to tzv. adaptogeny, kam patří např. Korejský ženšen nebo Ashwagandha. Jsou velmi účinné a bez vedlejších účinků.

Dopřejte si zasloužený odpočinek, nesnažte se stát workoholiky a dopřejte si denně alespoň 9 hodin nepřerušovaného spánku. Užívejte také hořčík, kterého je dnes v potravinách málo.

Uvědomte si, že alkohol a cigarety jsou nejsilnějšími jedy, které lidé dobrovolně užívají, a pokud se jim úplně vyhnete, bude to to nejlepší, co můžete udělat. A kromě těchto jedů omezte i ty méně nápadné, ale také značně nebezpečné, což jsou bílý rafinovaný cukr, bílá vymletá mouka (klasické housky, rohlíky a bílý chléb) a nadbytek červeného masa.

About the Author

You may also like these