Nemáte místo pro bazén? Stačí sprcha!

style=“margin:0cm 0cm 8pt; text-align:justify“>Co děláte, když je Vám horko? Každý rok přináší vyšší a vyšší letní teploty a lidé jsou nuceni si hledat způsoby, jak se s nimi vyrovnat. Někomu to nedělá potíže, někdo zase sedí doma se studenou limonádou a úpí. Dobrou možností je návštěva koupališť, aquaparků a přírodních ploch určených ke koupání, to už ale může znamenat delší cestování, dlouhé balení a vypravování, mnohdy placení vstupného, horší hygienické podmínky, a hlavně velké množství dalších lidí. Pokud si chcete jen zacákat s dětmi ve vodě a pak odpočívat na dece, nemusí to být špatné, ale o pořádném plavání či naopak klidném relaxu nemůže být řeč.

Čisté potěšení

Další variantou je cesta k moři. Ta je ale z naší republiky v centru Evropy poměrně dlouhá, nákladná a davy lidí budou stoprocentně ještě horší. Poslední možností, a tou nejpříjemnější, je vlastní zahradní bazén. Pokud máte zahradu, nemusíte dlouho váhat, pokud ji nemáte, musíte si aspoň najít přátele, kteří bazénem disponují a často je navštěvovat. To je samozřejmě míněno s humorem. Naopak faktem zůstává, že kvalita vody v bazénu potřebuje značnou péči, aby se postupem času nezhoršovala. Do bazénu se mohou dostat větší nečistoty z okolí i drobné organismy jako řasy a sinice.

Venkovní sprcha

Co ale vodě velmi škodí je množství nečistot, které se do ní dostávají z lidského těla, zbytky staré kůže, mastnota, vlasy a tak dále. Abyste svůj bazén udrželi dlouhodobě v pořádku, je velmi doporučované se před vstupem osprchovat, což můžeme vidět i na veřejných koupalištích. Pokud se tedy budete touto myšlenkou zabývat, je nejlepší možnou volbou venkovní solární sprcha. Voda v této sprše je ohřívána pouze sluneční energií, proto Vás nebude stát žádné další výdaje, a přesto si usnadníte každoroční péči o svého miláčka. A je zde ještě jedna výhoda, pokud pro bazén přeci jen nemáte dostatek prostoru, pořiďte si alespoň sprchu na solární ohřev, i ta Vás v horku osvěží, zabere minimum místa a venkovní zábava bude i tak zaručena.

About the Author

You may also like these